Ferie zimowe w bibliotece

Biblioteka (fot. tcz.pl)

odbyło się
17
01.2011
Poniedziałek
Tczew - Ferie zimowe w bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie przygotowała urozmaiconą ofertę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. Wszystkie nasze propozycje są bezpłatne. Proponujemy konkursy, wystawy, zajęcia dla grup zorganizowanych i indywidualne spotkania dla najmłodszych czytelników. Przypominamy o możliwości darmowego korzystania z internetu, dzięki współpracy z Fundacją Orange.

ZAJĘCIA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Filia nr 2 (Czyżykowo) przygotowała zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat pt. "Zakątek dumania Kubusia Puchatka - Czy to pływa?". W programie: czytanie książeczki; zgaduj-zgadula; eksperymenty; kolorowanka, wydzieranka, wyklejanka - tworzenie ilustracji do bajki; moje odbicie - odwzorowanie ciała na dużym arkuszu papieru - pokolorowanie, wyklejenie; zabawy ruchowe. Nieco starszym dzieciom z kl. III-V proponuje się udział w zajęciach "Zwierzaki - cudaki", podczas których przewidziano: pogadankę o zwierzętach, zaprezentowanie książek o tej tematyce oraz różne ćwiczenia (tworzenie zwierzaków-cudaków; powiedzenia pod lupą - skąd to się wzięło?; moje odbicie - odwzorowanie ciała na dużym arkuszu papieru - pokolorowanie, wyklejenie; zabawy ruchowe). Zgłoszenia tel.: (58) 531-09-21.

W Filii nr 3 (Suchostrzygi) odbędzie się cykl spotkań pod hasłem "Zwierzakolandia, czyli wszystkie stworzenia duże i małe". Zapraszamy na nie dzieci, które chcą dowiedzieć się, jakie zwierzęta zamieszkują poszczególne kontynenty, który ssak jest najszybszy, jakie są przysłowia, dowcipy i przesądy o zwierzętach. W programie zajęć przewidziano ponadto konkurs o zwierzętach i zabawy ruchowe. Uzupełnienie spotkań stanowi bardzo interesująca wystawka tematyczna. Zainteresowanych prosimy o kontakt tel: (58) 532-72-27.

Filia nr 5 (Stare Miasto) zaprasza na spotkania literacko-plastyczne zatytułowane "Zima w krainie baśni", podczas których dzieci posłuchają baśni, rozwiążą krzyżówki, rebusy, wykonają śnieżne girlandy, pobawią się w kalambury. Zapisy pod nr tel.: (58) 531-35-50 wew. 24

W Filii nr 9 (os. Garnuszewskiego) dzieci odkryją "Biblioteczne naj...", czyli książki największe, najmniejsze, najcięższe i najdłuższe. Oczywiście wszystkie okazy trzeba będzie samodzielnie zważyć i zmierzyć. Ponadto będzie można wykonać zakładkę do książki. Dzieci zostaną zapoznane też z księgozbiorem Biblioteki "Pod Papugami". Szczegółowych informacji udziela bibliotekarz pod nr tel.: (58) 531-58-59.

W Sekcji Historii Miasta (Biblioteka Główna ul. J. Dąbrowskiego 6) dzieci do lat 9. mogą wziąć udział w zabawie urodzinowej naszego miasta. Wspólnie przygotują plastelinowy tort, urodzinowe maski, ułożą życzenia dla Jubilata. Nie zabraknie też różnych konkursów o Tczewie. Z kolei dla uczniów kl. IV-VI przygotowano drużynowe konkurencje pod nazwą "Tczewskie rozmaitości". Będzie można m.in. przekręcić plotkę z nadwiślańskiego grodu, wymyślić hasło promujące Tczew. Trzecia propozycja - to zajęcia edukacyjne "Poznaj bezpieczny Internet", opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu "Akademia Orange dla Bibliotek". W sposób przystępny i interesujący można dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają w Sieci oraz jak się przed nimi ustrzec. Opiekunów prosimy o wcześniejsze umówienie się na zajęcia: (58) 531-36-37 wew. 19.

ZAJĘCIA DLA GRUP NIEZORGANIZOWANYCH

Filia nr 2 przygotowała dla dzieci z osiedla specjalny cykl spotkań pt "Bolek i Lolek w krainie baśni". Zapraszamy młodych mieszkańców Czyżykowa w dniach 18-20 oraz 25-27 stycznia w godz. 13:30-14:30. Uczestnicy spotkań nauczą się wykonywania wizytówek, wiecznego akwarium oraz masek karnawałowych. Na pewno wielką atrakcją będzie malowanie twarzy.

W Filii nr 3, Filii nr 7 (Górki) i Filii nr 9 czekać będą specjalne kąciki dla dzieci, a w nim: gry planszowe, kolorowanki, krzyżówki, puzzle i wiele innych niespodzianek.

Filia nr 4 (os. Staszica) zaprasza do biblioteki 19 stycznia o godz. 11:00 na zajęcia plastyczne "Lepimy Bałwana" oraz 26 stycznia o godz. 11:00 na maraton "Krzyżówkowy zawrót głowy", podczas którego zostanie wyłoniony Mistrz Bystrego Umysłu. W maratonie mogą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat.

Filia nr 5 zaprasza dzieci w czwartki o godz. 15:00 na spotkania Klubu Kubusia Puchatka oraz 18, 20 i 25 stycznia o godz. 12:00 na cykl zimowych spotkań, czyli: "Zimowy zawrót głowy" (rozrywki i gry umysłowe), "Wirujące śnieżki" (zabawy ruchowe) oraz "Zimę w krainie baśni" (zagadki obrazowe, słowne, czytanie książek).

KONKURS

Filia nr 7 (os. Górki) ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci do lat 10 pt. „Maska karnawałowa”, którego rozstrzygnięcie nastąpi 19 stycznia o godz. 12:00 w siedzibie biblioteki.

WYSTAWY

Uczniów starszych klas szkół podstawowych, młodzież gimnazjalną i licealną zapraszamy do zwiedzania wystawy poświęconej zasłużonym postaciom pt. "Pozostawili trwały ślad na Ziemi Tczewskiej" oraz małej ekspozycji "Powrót Tczewa do Polski w 1920 r." do Biblioteki Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy od 10:00 do 15:00.

Serdecznie zapraszamy! Odwiedź w ferie bibliotekę, a nuda Ci nie grozi:)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  17.01.2011, 11:52

  haha

  A eLka ma niewidoczne tablice rejestracyjne-mandat!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.