Wystawa "Czasopiśmiennictwo tczewskie"


odbyło się
10
05.2011
Wtorek
Tczew - Wystawa "Czasopiśmiennictwo tczewskie"
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na wystawę "Czasopiśmiennictwo tczewskie", której otwarcie odbędzie się 10 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6.

W ubiegłym roku mieszkańcy Tczewa zwiedzający ekspozycję "W świecie książek" mogli zapoznać się z najstarszymi i unikatowymi pod względem formatu książkami, które znajdują się w zbiorach specjalnych tczewskiej książnicy. Tym razem zostanie zaprezentowana prasa. Będzie można zobaczyć najstarszą tczewską gazetę "Dirschauer Anzeiger", prasę polską z okresu międzywojennego, pismo młodzieży szkół średnich "Młode Życie" redagowane przez Janusza St. Pasierba, podziemne wydania "Gazety Tczewskiej" i wiele innych ciekawych zbiorów. Na kilkudziesięciu planszach zostaną przedstawione ciekawe artykuły, drobne ogłoszenia i reklamy, jakie pojawiły się na łamach tczewskich gazet.

Wystawa będzie czynna do 20 maja br. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00, a w środy od 10:00 do 15:00. Ekspozycja została przygotowana w ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Drukuj
Prześlij dalej