Krytyka Polityczna na "Pikniku w środku miasta"


odbyło się
10
09.2011
Sobota
Tczew - Krytyka Polityczna na "Pikniku w środku miasta"
Na "Pikniku w środku miasta" (10.09. na placu obok Manhattanu, ul. Żwirki) organizowanym w ramach projektu Globalny Zawrót Głowy zawita Krytyka Polityczna. Na stoisku, mieszczącym się w Strefie Praw Człowieka, będzie można porozmawiać z członkami zespołu KP o poruszanych przez środowisko kwestiach, wziąć udział w debatach z literatami i dziennikarzami, zakupić książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej, podpisać Pakt dla kultury, otrzymać materiały informacyjne m.in. o polityce narkotykowej, ruchu Obywatele Kultury dążącym do zwiększenia nakładów finansowych na kulturę w Polsce.

Program Strefy Praw Człowieka:

12.00-13.00 warsztaty antydyskryminacyjne
13.00-15.00 debata oksfordzka młodzieży z udziałem m.in. Jakuba Majmurka oraz Marcina Dadela
15.00-16.00 warsztaty z praw człowieka
16.00-18.00 debata "Prawa człowieka w kulturze" z udziałem Jasia Kapeli, Kai Malanowskiej i Jakuba Majmurka. Prowadzenie: Katarzyna Fidos (KP).
Oprócz tego w Strefie Praw Człowieka odbywać się będą warsztaty szablonu połączone z happeningiem dotyczącym praw kobiet, działać będzie także punkt z petycjami oraz Lokalnej Grupy Amnesty International.

Jaś Kapela - (1984) zwycięzca niezliczonej ilości poetyckich slamów, wydał tomiki wierszy Reklama (2005) oraz Życie na gorąco (2007). Stały felietonista Krytyki Politycznej. "Stosunek seksualny nie istnieje" to jego prozatorski debiut. Studiował w Krakowie, mieszka w Warszawie. Ponadto ukazały się: Janusz Hrystus (2010), Jak odebrałem dzieci Terlikowskiemu (2011).

Kaja Malanowska (1974) - z wykształcenia biolożka, napisała doktorat z genetyki bakterii na University of Illinois. Pracuje w Społecznym Gimnazjum nr 20 w Warszawie. Zajmuje się głównie uchodźcami - dziećmi z Czeczenii, Tybetu, Turcji, Ghany, Ugandy i Serbii. Felietonistka "Krytyki Politycznej". Matka 16-letniego syna. Zadebiutowała powieścią Drobne szaleństwa dnia codziennego (2010), która przyniosła jej uznanie krytyki i nominację do Gwarancji Kultury - nagrody TVP Kultura. Ostatnio ukazał się zbiór jej esejów Imigracje (2011).

Jakub Majmurek (1982) - filmoznawca po UJ, gdzie ukończył również studia w Instytucie Nauk Politycznych. Publicysta i krytyk filmowy publikujący w licznych mediach drukowanych i internetowych (min. w "Gazecie Filmowej", "Tygodniku Powszechnym", "Le Monde Diplomatiqe Edycja Polska", "Bez Dogmatu" oraz na portalach Polskiego Radia, Lewica.pl). Miłośnik baroku (tyleż jako stylu, co epoki) i nowofalowych filmów, stara się także uważnie przyglądać popkulturze i jej ideologicznym uwikłaniom.

Zapraszamy wszystkich do zabrania własnych koców, pledów i wspólnego piknikowania, jak również zachęcamy do przyjazdu na imprezę rowerem!

Wstęp na imprezę jest wolny! Prosimy jednak wszystkie chętne osoby do zapisów na wybrane warsztaty i działania, wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem, kontaktem oraz z nazwą warsztatu na adres: kkozera@fundacjapokolenia.pl . Zapisy będą przyjmowane również na miejscu w dniu imprezy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  1_gość

  09.09.2011, 13:47

  zapowiada się wspaniale

  No, no takie sławy w Tczewie. świetny pomysł na edukacje globalną. Połączenie rozrywki z informacją zamiast nudnej konferencji czy festynu, który nikomu i niczemu nie służy.

  Odpowiedz
  IP: 80.55.xx2.xx0 
 • umbaumba_gość

  10.09.2011, 11:57

  Co to jest "biolożka"

  kolejne na siłę wymyślane słowo: tak jak architektożka i kierowczyni...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx6.xx9 
 • +6

  Piękny Marian

  10.09.2011, 12:07

  Ciekawe tylko, czy dyskusja ma dotykać ...

  praw człowieka w sensie globalnym czy krajowym. Bo jeśli globalnym, to co przeciętnego tczewiaka, obywatela miasta psich kup, żuli i lumpexów obchodzą głodujące dzieci w Somalii, gdy on i ona pracują w lokalnej fabryce za 1500 brutto (razem 2tys netto) mając na utrzymaniu dwójkę dzieci w wieku szkolnym i do spłaty kredyt za przewartościowane mieszkanie na bajkowym, które wkrótce stanie się taką samą betonową dżunglą jak Suchostrzygi czy Czyżykowo? A jeśli ma to być dyskusja nt problemów wewnętrznych w zakresie Praw Człowieka, to czy ma ona sens, skoro o nasze prawa nie dba w sumie żadna opcja polityczna? Bo przecież żadna partia nie chce podpisać wciąż nie zatwierdzonych przez RP brakujących punktów Europejskiej Karty Praw Człowieka i Obywatela, nikt nie dąży do zrównania naszych zarobków z zachodnimi, choć ceny już są porównywalne lub takie same. Przypomnę: jesteśmy w Europie na końcu, tylko przed Rumunią i Bułgaria.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.