Wieczór dla miłośników jazzu

Wieczór jazzowy (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
12
03.2010
Piątek
Tczew - Wieczór dla miłośników jazzu
Centrum Kultury i Sztuki oraz Restauracja Milenium zapraszają na Wieczór Jazzowy, który odbędzie się 12 marca o godz. 20:00 w Piwnicy Milenium przy ul. Wyszyńskiego 10. Zagrają: pianistka i wokalistka Ilona Gliwa Damięcka, Szymon Zuehlke (sax tenorowy), Daniel Speer (kontrabas) oraz Piotr Jankowski (perkusja). Wstęp wolny.

Ilona Gliwa - Damięcka - Pierwsza w Polsce pianistka i wokalistka jazzowa. Absolwentka Akademii Muzycznej - Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku - III nagroda za utwór "Bossa For Bosa" do tekstu Andrzeja Schmidta. Pod koniec studiów przeprowadziła się do Krakowa. Tam też, przez okres dwóch lat, współpracowała z saksofonistą Januszem Muniakiem, od którego uczyła się pracy w zespole. Ilona współpracowała z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej jak na przykład Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Marcin Jahr oraz wielu innych. Muzyka pianistki inspiruje do poszukiwania prawdy i sensu życia. Występowała na wielu festiwalach między innymi Gdańskie Noce Jazsowe, "Jazz w Lesie" w Sulęczynie i wielu innych.
W 2009 roku artystka wydała debiutancki album Hurry up.
www.ilonadamiecka.com, www.myspace.com/ilogd

Szymon Zuehlke - Muzyk - saksofonista tenorowy, pedagog i animator kultury.
Koncertuje z wieloma formacjami i artystami. W Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu prowadzi sekcję jazzową. Laureat wielu konkursów m.in.: dla najlepszego instrumentalisty Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych. W 2006 roku otrzymał od Prezydenta Elbląga nagrodę z okazji Dnia Działacza Kultury.

Daniel Speer
- Niemiecki kontrabasista, studiował w Mannheim. Koncertował i nagrywał z wieloma światowymi zespołami. Z zespołem Cauldron zdobył pierwszą nagrodę w konkursie kompozytorów Bunker Ulmenwall Bielefeld 2002.
www.mysapace.com/danielspeer

Piotr Jankowski - Tczewianin, studiował jazz w Hamburgu. Współpracował z takimi sławami, jak Clark Terry, Fredie Habbard, Woody Show, Johny Gryffin czy Trio Włodka Pawlika. Zainicjował powstanie zespołu Asaf. W Polsce jest znany wśród fanów muzyki chrześcijańskiej jako współzałożyciel zespołu New Life M, który stal się prekursorem tego ruchu muzycznego w Polsce.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia