Koncert Karnawałowy w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej

Koncert karnawałowy

odbyło się
23
01.2011
Niedziela
Tczew - Koncert Karnawałowy w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej
Jak co roku Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Harcerskiej Orkiestry Dętej z Tczewa. Jest to specjalna dedykacja dla mieszkańców Tczewa.

Harcerska Orkiestra Dęta od wielu lat uświetnia swoimi występami różne uroczystości, a także propaguje muzykę orkiestrową w naszym regionie. Była ciepło przyjmowana poza granicami naszego kraju, koncertując w Niemczech, Bułgarii, Rosji, Białorusi, Danii czy Litwie. Zespół posiada w swoim dorobku płyty: "Radosna strona życia" i "Chorał rock". Na przestrzeni 60 lat istnienia Harcerska Orkiestra Dęta wykonała około 300 utworów w zróżnicowanych aranżacjach z szerokiego zakresu gatunków, wśród nich - transkrypcje muzyki klasycznej, operowej, musicalowe standardy jazzowe, przeboje dawne i współczesne, muzykę marszową i sakralną.

Skład orkiestry to przede wszystkim młodzi muzycy - amatorzy, którzy pomimo małego doświadczenia prezentują wysoki poziom umiejętności muzycznych. Jest to efekt wytrwałej pracy opiekunów i instruktorów orkiestry. Należy tu wymienić osobę Jerzego Kubickiego, wieloletniego dyrygenta i kapelmistrza, a także Magdalenę Kubicką-Netka, która od 2002 roku z dużymi sukcesami kieruje zespołem.

Podczas koncertu będzie można przekonać się, że muzyka orkiestrowa wcale nie musi nudzić. Jak zawsze repertuar będzie zaskakiwał. Usłyszymy zarówno kompozycje klasyczne, jak i ciekawe utwory wywodzące się z kręgu współczesnego popu.

Koncert odbędzie się 23 stycznia 2011 roku o godzinie 16.00 w Centrum Kulury i Sztuki w Tczewie. Wstęp wolny.
Drukuj
Prześlij dalej