Warsztaty tworzenia muzyki elektronicznej

Warsztaty tworzenia muzyki elektronicznej

odbyło się
25
11.2010
Czwartek
Tczew - Warsztaty tworzenia muzyki elektronicznej
Grupa Black Moon Division w ramach projektu z programu "Działaj Lokalnie VII" zaprasza na warsztaty tworzenia muzyki elektronicznej, które poprowadzi Artha.

Pierwsze spotkanie 25.11.2010 (czwartek) o godz. 19:00 w Klubie Sztuki Alternatywnej Protokultura (Tczew, ul. Wyzwolenia 1). Zapisy na cały kurs (dwa spotkania po cztery godziny): protokultura@10g.pl . Ilość miejsc ograniczona ! Wstęp wolny.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Artha - to Michał Bączek, urodzony w 1979 roku utalentowany mieszkaniec Malborka. Swoje korzenie wywodzi z nurtu goa, co słychać wyraźnie zwłaszcza w jego pierwszych produkcjach. Z muzyką elektroniczną zetknął się już jako dziecko słuchając takich artystów jak Jean Michel Jarre, Vangelis. Poprzez elektronikę, techno, trance dotarł do psychedelic trance słuchając albumu Twisted autorstwa Hallucinogena. To był jego start w psychedeliczne dźwięki: Hallucinogen, Sun Project, Space Tribe, Pleiadians.

Artha tworzy muzykę od dobrych kilku lat, jego produkcje sięgają roku 1996. Pierwsze kroki stawiał na komputerze Amiga używając oprogramowania typu tracker - protracker, digibooster. Posiadając Amigę był aktywny na tzw. scenie amigowej jako "Timer". Pisanie muzyki zaledwie na paru kanałach była swoistym wyzwaniem. Dopiero gdy przesiadł się na komputer klasy PC poczuł moc i możliwości w tworzeniu muzyki jakie daje oprogramowanie. Generowanie brzmień w czasie rzeczywistym plus efekty w czasie rzeczywistym to było to czego brakowało mu na Amidze. Psytrance zaczął pisać zaraz po zetknięciu się z tym gatunkiem, ponieważ zawsze kręcił go trance. Preferuje gatunek Goa-trance, uwielbia melodie, wg niego to jest ta partia, która jest znacząca i potrafiąca zapaść w pamięci słuchacza, dlatego kładzie na tę część większy nacisk. Cześć jego utworów zainspirowana była twórczością Hallucinogena, który inspiruje Arthę do dziś. Z czasem Michał postanowił zainwestować trochę w sprzęt, by móc ulepszyć proces produkcji i jakości dźwięku. Na dzień dzisiejszy hardware wygląda następująco: komputer PC + M-Audio Audiophile 2496, Alesis M1 active MK II ,M-Audio Evolution MK-449C.

W maju roku 2005 dzięki Dark Life Records światło dzienne ujrzała polska kompilacja zatytułowana "Theory Of Madness", na której pojawił się track Arthy o nazwie "Virus". W 2010 roku Cronomi Records wydało jego album Influencing Dreams.

Projekt "Aktywnie dla Alternatywy", którego głównym celem jest rozszerzenie i promocja kultury alternatywnej w szczególności tworzonej przez młodzież i do niej adresowanej, realizowany jest we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki, a dofinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Fundacji Pokolenia.

Drukuj
Prześlij dalej