Koncert L.Stadt


odbyło się
04
11.2011
Piątek
Tczew - Koncert L.Stadt
Klub Tromba zaprasza na kolejne wydarzenie muzyczne - tym razem zagra grupa L.Stadt.

L.Stadt - polska grupa muzyczna wykonująca rock alternatywny i indie rock, założona w Łodzi, w 2003 roku.

Zespół zadebiutował występem na Camerimage 2003. Rok później wystąpił w Monachium i Stuttgartcie oraz na festiwalu Class Rock we francuskim Aix-en-Provence. W 2005 brali udział na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. Więcej...

Finalista ogólnopolskiej akcji "Gazety Wyborczej" "Gra Muzyka". W 2006 L.Stadt otworzył cykl telewizyjn...ych koncertów pt. "Łódź Alternatywna" - koncert transmitowany na żywo przez TVP Łódź oraz Radia Łódź.

Debiutancki album - L.Stadt miał swoją premierę - 29 lutego 2008.(dystrybucja EMI). Płyta miała fantastyczne recenzje a zespół według polskich mediów został uznany za nadzieję polskiej muzyki.

Muzyka zespołu zagościła w teatrze w spektaklu "Yotam" na scenie łódzkiego Teatru Nowego oraz w kinie w filmie "Aleja gówniarzy" (premiera kwiecień 2007). Nagrania zespołu zostały wydane na składankach: Lista Przebojów programu 3-go, OFFensywa, Program Alternatywny, FDM oraz do ścieżki dźwiękowej filmu "Aleja Gówniarzy" oraz “Wszystkie Covery Świata” z utworem Ain’t Got My Music (John Porter). Od wydania płyty zagrali ponad 200 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce oraz za granicami min. w Niemczech, Anglii, Chorwacji oraz na festiwalach PKO BP London Live - Wembley Arena, Opener, Off-festival, Aix Provance Class-rock, 4 Kultury, Wroclaw Non Stop, Bremen Viertel Fest, B2gheter (Litwa). Utwór "Londyn" otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Rockowy Hit Roku 2009 do ESKA Music Avards 2009. L.Stadt jest ambasadorem miasta Łódź w walce o Europejską Stolice Kultury 2016. W 2010 roku zespół otrzymał zaproszenie na jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych - SXSW - w Austin. W 2010 r. zagrali również na najważniejszych polskich Festiwalach: Heineken OPEN'ER Festiwal, SLOT Art oraz Coke Live Music Festiwal. Po wydaniu nowej płyty "EL.P która powstała pod producenckim okiem Mikaela Counta, który wcześniej pomagał w studiu m.in. DJ-owi Shadowowi oraz grupie Radiohead. Chłopaki zapraszają do wspolnego surfowania na koncertach.

Więcej na:
http://www.lstadt.com/
http://www.myspace.com/lstadt

Start klubu 20.00
Start koncertu ok. 21.00
Wstęp 10zł (bez ograniczeń wiekowych)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Gród Sambora

  02.11.2011, 16:25

  trzeba będzie się wybrać :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.