Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej (fot. tcz.pl)

odbyło się
05
05.2010
Środa
Tczew - Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej
W środę, 5 maja, odbędzie się już po raz kolejny Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Na wszystkich przybyłych na plac Hallera czekają nie lada atrakcje. Na przygotowanym specjalnie na tę okazję kiermaszu, będzie można zakupić wyroby artystyczne przygotowane przez osoby niepełnosprawne. Z kolei, 7 maja, odbędzie się VI Przegląd Twórczości Teatralnej "Życie to teatr".

Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej, obchodzony w Tczewie już od kilku lat, będzie miał w tym roku miejsce na placu Hallera. Uroczystości rozpoczną się już o godzinie 10.00.

Zabawa na Starówce będzie trwała kilka godzin. Wszyscy przybyli będą mieli okazję do podziwiania i zakupu wyrobów przygotowanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Na miejscu czeka też smaczna grochówka.

Organizatorami Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej są Polskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Urząd Miasta Tczewa.

Na VI Przegląd Twórczości Teatralnej "Życie to teatr" organizatorzy (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej) zapraszają 7 maja od godz. 10.00 do Centrum Kultury i Sztuki Wystąpią m.in. niepełnosprawni artyści z Rokocina, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Narków, Torunia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  hehehe

  04.05.2010, 12:02

  ...

  pochwalam takie akcje - nie powinno się nikogo dyskryminować przez ułomność wrodzoną lub nabytą, pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  _gość

  04.05.2010, 13:34

  Dlaczego zawsze takie imprezy są organizowane w tygdoniu . ? Ja np. chciałambym iść na ten Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej lecz nie mogę bo jestem w szkole . ; ( .

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xx1 
 • +1

  roza-81_gość

  05.05.2010, 10:02

  dobre pytanie

  Dlaczego w tygodniu ? Nawet moja niepełnosprawna córka nie jest w stanie zabawić się na tej imprezie do 16 ma terapie a o ile pamiętam z roku poprzedniego impreza zorganizowana naprawdę na poziomie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.