Pierwsze w Polsce zawody Highlander Challenge

Highlander Challenge

odbyło się
19
09.2009
Sobota
Tczew - Pierwsze w Polsce zawody Highlander Challenge
Już w sobotę, 19 września, odbędzie się impreza, która ma udowodnić, że sport i muzyka są doskonałym środkiem do przekazania ważnych treści. Na tczewskim bulwarze pojawią się olimpijczycy Szymon Ziółkowski, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski, zmagać się będą siłacze, a całość okraszą występy artystyczne.

Gośćmi imprezy będą rodzice najmłodszej Mistrzyni Olimpijskiej - Kamili Skolimowskiej, której ta impreza jest poświęcona. Pamięć Kamili uczcimy minutą ciszy. Uczestnikami imprezy są najbardziej znani w Polsce i na Świecie obecni Mistrzowie Olimpijscy - przyjaciele Kamili Skolimowskiej i Sebastiana Wenty:

- Szymon Ziółkowski - rzut młotem
- Tomasz Majewski - rzut kulą
- Piotr Małachowski - rzut dyskiem

Gościem imprezy obok wszystkich najważniejszych władz Tczewa Miasta, Gminy, Starostwa i Województwa będzie najbardziej znany kowal w Europie Marcin Aleksander Czernecki, który podczas trwania całych zawodów wykuje główne trofeum-nagrodę dla zwycięzcy, jakim będzie artystyczny miecz - który w Higlander Challenge jest zaszczytem wygrać i otrzymać.

Jest to pierwsza w Polsce organizowana oficjalnie impreza tego typu, która powstała za zgodą światowej organizacji Highlander Challenge i jej szefa
dr Edmundsa Douglasa.
Zawody zostały wzbogacone o dodatkowe atrakcje jak wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i sponsorów, którzy prezentować będą swoje firmy oraz produkty. Dużą atrakcją będzie też scena muzyczna, która zaraz po zawodach zacznie funkcjonować i potrwa do godz. 22.00, a na niej to gościć będziemy obok zespołu lokalnego RED SCISSORS, zespół Rotten Bark, JACKA DYMKA śpiewającego przeboje Elvisa Presleya oraz gwiazdę zespół coverowy grający utwory zespołu Queen - zespół SILK. Jest jedyny w Polsce zespół, który posiada oficjalną zgodę na wykonywanie coverów zespoły Queen.

Organizatorem imprezy jest trzykrotny Mistrz Świata Highlander Challenge - Sebastian Wenta, a współorganizatorami są Urząd Miasta Tczewa, Urząd Gminy oraz Starostwo w Tczewie.

Program

SOBOTA 19.09.2009 - Bulwar Nadwiślański, TCZEW

14.00 - ROZPOCZĘCIE FESTYNU
14.15 - prezentacja ZAWODNIKÓW:
TOMASZ MAJEWSKI
SZYMON ZIÓŁKOWSKI
PIOTR MAŁACHOWSKI
ŁUKASZ WENTA
SEBASTIAN WENTA

14.30- KONKURENCJE SPORTOWE
PCHNIĘCIE KAMIENIEM
RZUT CIĘŻARKIEM NA ODLEGŁOŚĆ
RZUT CIĘŻARKIEM NA WYSOKOŚĆ
RZUT MŁOTEM
WYCISKANIE BELKI
RZUT BELKĄ SZKOCKĄ

ok. 18.30 - ZAKOŃCZENIE KONKURENCJI SPORTOWYCH,
WRĘCZENIE NAGRÓD

18.40 - KONCERTY ZESPOŁÓW:
RED SCISSORS
JACEK DYMEK
ROTTEN BARK
SILK
22.00 - zakończenie FESTYNU


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • cover_gość

  21.09.2010, 13:07

  brak słów

  dlaczego do tej pory nikt nie odniósł się pozytywnie czy też negatywnie do tego artykułu

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia