Jamajskie brzmienia - zagrają Skauci i Real Cool Sound

Zagrają skauci (fot. mat. organizatora)

odbyło się
29
05.2010
Sobota
Tczew - Jamajskie brzmienia - zagrają Skauci i Real Cool Sound
Już 29. maja (sobota) w tczewskim klubie FAMA odbędzie się prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy tłustych jamajskich brzmień! Mocną dawkę SKA i REGGAE zaserwuje Wam olsztyński zespół SKAUCI, promójący swój najnowszy album "Great Poland". Gościnnie wystąpi z nimi również Ania Teliczan prezentując swoje wersje jamajskich klasyków. Rozgrzewkę przed koncertem jak i after desser zapewni REAL COOL SOUND z Ostródy smażąc pyszne dania Early Reggae i Rocksteady na swych czarnych vinylowych krążkach. Wszystko to również okraszone pięknym głosem Ani. Dawka jamajszczyzny będzie tak energetyczna, że trzeba będzie ją spalać na parkiecie do późnych godzin. Pucujmy swe buty bo czeka nas SKA REGGAE PARTY!

start: 20:00

wstęp: 8pln

SKAUCI

Zaczynali w 1998. Było ich trzech i grali punk rocka z elementami ska. Szybko jednak ich muzyczne fascynacje skierowały się w stronę jamajskich rytmów. Do zespołu dołączył trębacz, a z czasem puzonista, klawiszowiec i drugi wokalista. W lipcu 2003 roku zarejestrowano materiał na płytę, który ostatecznie ukazał się w marcu 2004 pod banderą Jimmy Jazz Records. Niestety sukces pierwszego albumu i koncertowa aktywność nie uchroniły grupy przed rozpadem. Jednak w 2007 Skauci reaktywowali się w nieco zmienionym składzie. Formacja poszła jeszcze mocniej w stronę karaibskich wibracji, wzbogacając swoje występy o klasyczne jamajskie rytmy, takie jak Rockfort Rock, czy Stalag. Pomimo zmian personalnych Skauci nie utracili pazurów i wciąż mogą się pochwalić rozpoznawalnym od pierwszych taktów brzmieniem. Pracując nad nowym materiałem udało się im zagrać m.in. przed legendą gatunku - Mr. Symarip. Na początku stycznia 2010 ukazał się drugi album olsztyńskiej formacji. Wydawcą płyty "Great Poland" jest wytwórnia Burning Chords.


http://www.myspace.com/skauci


REAL COOL SOUND


Wprost z mazurskich dożynek - PRZYBYWAMY! Radek od Paździochów, przodownik agrarny, syn vice wójta serwuje wam to, co najlepsze z wczesnego reggae. Krzyś "Lemoniada", pierwszy amant na wiosce, wielbiciel oranżadowych bąbelków i zabaw w remizie poczęstuje najlepszym ska, bo pierwszym i oryginalnym. Jest także Ona - piękna Ania (Anna Teliczan), "Perła Mazur", "Cud Warmii", "Najlepszy głos w powiecie" - swoim wokalem jak pługiem przeora wasze czaszki!!

http://www.myspace.com/realcoolsound
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • ty ry ry ry_gość

  28.05.2010, 22:13

  co tak cicho? nikt się nie wypowie? bo jeszcze nie byłem w tym lokalu

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx8.xx4 
 • emi_gość

  29.05.2010, 13:01

  oby nas pomiescili :P

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx6 
 • ty ry ry ry_gość

  30.05.2010, 02:00

  i jednak pomieścili xD było idealnie ani to za mało ani to za dużo a kto nie był niech żałuję bo naprawdę zabawa byłą świetna

  Cytuj
  IP: 83.25.xx6.xx8 
 • Emi_gość

  07.06.2010, 19:23

  A może by tak PAJUJO? :) MAJESTIC już był, a to też dobry zespół :)!

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia