Jak Krzyżacy Tczew zajęli - wykład

Krzyżacy w MBP (fot. MBP)

odbyło się
22
04.2010
Czwartek
Tczew - Jak Krzyżacy Tczew zajęli - wykład
W ubiegłym roku mieszkańcy Tczewa mogli wysłuchać wykładu o księciu tczewskim Samborze II, założycielu naszego miasta. Tym razem poznamy kolejną odsłonę dziejów grodu Sambora II - zajęcie Tczewa przez Krzyżaków w 1308 roku.

Prelekcję na ten temat wygłosi prof. dr hab. Błażej Śliwiński, specjalista historii średniowiecznej i nauk pomocniczych historii Polski, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego. Promotor wielu prac doktorskich, autor i redaktor publikacji z zakresu średniowiecza oraz historii Pomorza. Najnowsza jego publikacja "Sambor II książę tczewski”"była promowana przed miesiącem.

Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 16:30 w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6 w Tczewie.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘDrukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • HerrMan

  19.04.2010, 19:42

  Jak ktoś interesuje się historią miasta to powinien posłuchać profesora. Jest oblatany w temacie i potrafi podzielić się wiedzą w przystępny sposób, na pewno jest ciekawiej niż czytając jakieś drętwe notatki o mieście...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • czesiu_gość

  21.04.2010, 08:48

  he

  Prof. to spoko gość jest i fajnie opowiada

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.