Operetka "Kraina Uśmiechu" - 80-ciu wykonawców na tczewskiej scenie

Kraina Uśmiechu (fot. CKiS)

odbyło się
08
01.2011
Sobota
Tczew - Operetka "Kraina Uśmiechu" - 80-ciu wykonawców na tczewskiej scenie
Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza na spotkanie z wybitnym dziełem Franza Lehára, operetką w 2 aktach "KRAINA UŚMIECHU".

Muzyka - Franz Lehár
Libretto - Ludwig Herzer, Fritz Löhner – Beda
Reżyseria - Daniel Kustosik

Na scenie CKiS wystąpi 80 - osobowy zespół z Teatru Muzycznego z Poznania, w tym: soliści, chór, balet i orkiestra pod dyrekcją Tadeusza Żmijewskiego.

"KRAINA UŚMIECHU" to romantyczna opowieść, której bohaterami są Chińczyk i Wiedenka. Rzecz jasna zakochują się w sobie i tu zaczynają się kłopoty i pełna zawirowań akcja, która rozgrywa się to w Chinach, to w Europie. Gwałtowne uczucia, marzenia o szczęściu, egzotyczna sceneria - wszystko to mieści się w bajecznym świecie operetki - z wyjątkiem zakończenie. Brak happy endu wyłamuje się z konwencji. Widowisko zachwyca nie tylko wspaniałą choreografią i bogatą scenografią, ale przede wszystkim niezwykłymi scenami tanecznymi i muzyką emanującą zarówno europejską elegancją, jak i barwnością chińskiej egzotyki. Usłyszymy m. in. najpiękniejszy w literaturze operetkowej duet "Herbatka sam na sam", a także kochaną i śpiewaną przez cały świat arię "Twoim jest serce me".


Spektakl odbędzie się dnia 08 stycznia 2011 roku, o godz. 16.00 i 19.30 w sali widowiskowej CKIS.
Bilety w cenie 35 zł i 40 zł do nabycia w kasie CKiS,
Tczew, ul. Wyszyńskiego 10, tel. 58 531 07 07, wew. 34
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -3

  znowu_gość

  05.01.2011, 14:09

  CKiS dba jak zwykle o urozmaicenie życia kulturalnego w naszym mieście. Znowu operetka... ;]

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +3

  widz_gość

  05.01.2011, 18:20

  do gościa

  Czy raz do roku, tradycyjnie w styczniu, jedna operetka to twoim zdaniem jest za często? Chyba nie śledzisz oferty CKiS, bo w repertuarze są zarówno przedstawienia teatralne, koncerty muzyki rozrywkowej np. w listopadzie gościł w Tczewie Grzegorz Turnau, wcześniej latem niezapomniany "Dżem symfonicznie", muzyki klasycznej (np. styczniowy koncert z udziałem prof. Piotra Palecznego), a na disco polo kończąc. Z tego krótkiego przypomnienia widać, że jesteś w błędzie pisząc znowu... Jest wielu tczewian, którzy czekają na operetkę cały rok :)

  Odpowiedz
  IP: 77.114.xx0.xx8 
 • +1

  _gość

  06.01.2011, 00:02

  tak bardzo bogaty repertuar i nie trzeba do trójmiasta jechać ,a to najważniejsza chyba z rzeczy np.dla ludzi starszych.Zresztą dzięki bogatym repertuarom dzieci z tczewa wiedzą też co to teatr nie musząc wlec się autokarami do gdańska ,a ceny są też przystępne.Oby tak dalej się działo.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
 • _gość

  09.01.2011, 11:50

  Pierwszy raz byłam w CKiS na operetce "Kraina uśmiechu", uwielbiam operetki ale ten spektakl nie zrobił na mnie wrażenia, orkiestra grała za głośno zagłuszała solistów, a soliści ,słaba dykcja nie mogłam zrozumieć słów. Wolę zpłacić troche więcej i pojechać do Teatru Muzycznego do Gdyniu lub do Opery Bałtykiej. W przerwie serwowano kawę w jednorazowych kubkach nic dodać nic ująć.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.