Rusza OFF JAZZ FESTIVAL!

DAGADANA (fot. Ryszard Izydorczak)

odbyło się
06
10.2011
Czwartek
Tczew - Rusza OFF JAZZ FESTIVAL!
Na początek Dagadana i Degradazja - koncert i warsztaty - przyjdź i stwórz z nami improwizowany utwór muzyczny!

W czwartek (6.10.2011r), pierwszego dnia Festivalu usłyszymy polsko - ukraińską mieszankę folku, jazzu i elektroniki, laureatów Fryderyka w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata - tria DagaDana, promującego najnowszą płytę "Dlaczego nie". Kolejna festiwalowa rewelacja to działania projektu Degradazia, którego człon stanowią: multiinstrumentalista Wojtek Grabek i twórczyni muzyki wokalno - elektronicznej Daga Gregorowicz.

Start: godz. 19.00
bilet jednodniowy: 15 zł
karnet na Off Jazz Festival: 40 zł

DagaDana - Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska oraz Mikołaj Pospieszalski po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą zdobyli statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk / Muzyka Świata, powracają z nowym materiałem.
Ostatni rok muzycy poświęcili koncertowaniu, poznawaniu innych kultur, poszukiwaniu brzmień i odkrywaniu na nowo siebie i swojego świata. Wszystkie te doświadczenia odzwierciedla album "Dlaczego nie". Muzyka na drugiej płycie to utwory z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, muzyka świata, jazz, poezja śpiewana, a nawet muzyka klasyczna. Album „Dlaczego nie” to również bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne. W nagraniach uczestniczyli liczni goście z Polski m.in. Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze Wsi Warszawa, a także z pustynnej części Maroka - Hmad Ait Ibrahim. Oprócz tekstów ludowych i autorskich „Dlaczego nie” ukazuje współpracę DAGADANA z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku. Wydawcą jest AGORA SA.

DEGRADAZIA (GRABEK & Daga Gregorowicz ) - koncert na skrzypce elektryczne, wokale, efektory, sekwencery i loopery oraz warsztaty z udziałem publiczności. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z możliwościami obróbki dźwięku na żywo, poznają wykorzystywane przez muzyków instrumenty oraz wezmą aktywny udział w tworzeniu improwizowanego utworu muzycznego.

WojtekGrabek - multiinstrumentalista, który łączy dźwięki skrzypiec z alternatywną muzyką elektroniczną. W muzyce za jedyną barierę uznaje własną wyobraźnię. Ukończył klasę skrzypiec PSM im. Karłowicza w Katowicach. Zwycięzca przeglądu Głośnik 2009, zdobywca drugiej nagrody w konkursie Miller Fresh Sound&Laif 2008, finalista przeglądu Łowimy Talenty. Supportował duet Layo&Buschwacka oraz Stanisława Soykę. Koncertuje w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Austrii i na Słowacji. Z solowym projektem GRABEK wydał płyty "mono3some" oraz "8". Współpracuje z Dagą Gregorowicz w projekcie DEGRADAZIA oraz z Tomaszem Ragaboy Osieckim.

Daga Gregorowicz - wokalistka, członkini zespołów DAGADANA, DEGRADAZIA, LISTONOSZ, twórczyni muzyki wokalno elektronicznej. Ukończyła Studium Piosenkarskie im. C. Niemena w Poznaniu w klasie wokalno-aktorskiej. Wraz z polsko-ukraińskim trio DAGADANA nagrała płyty "Wygadana EP", "Maleńka" oraz "Dlaczego nie?". Z Tomaszem Gwincińskim nagrała płytę Klub Samotnych Serc Pułkownika Tesko. Współpracowała z takimi muzykami jak Gaba Kulka, Karim Martusewicz, Tomasz Duda, czy Maciej Szajkowski. Od 2008 roku kolaboruje z artystką Martą Filipiak tworząc muzykę do jej wernisaży i etiud filmowych. Udźwiękawia filmy animowane oraz programy dla dzieci na Ukrainie. Koncertowała w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech, Rumunii czy Maroko.

dagadana.pl
myspace.com/dagadana


Drukuj
Prześlij dalej