"Wakacje z duchami" na zamku w Gniewie

Wakacje z duchami

odbyło się
24
07.2010
Sobota
Tczew - "Wakacje z duchami" na zamku w Gniewie
Już w najbliższą sobotę, 24 lipca, stratują na zamku w Gniewie "Wakacje z Duchami". O godzinie 12.30 obejrzeć będzie można pierwszy seans, podczas którego goście przeniosą się w świat czarów. Aby uzyskać taki efekt organizatorzy posłużyli się najnowszą, do tej pory w Polsce nie wykorzystywaną w taki sposób techniką (mapping). Reżyserem i pomysłodawcą widowiska jest nieżyjący już Jacek Spychała.

Goście, którzy odwiedzą tego dnia zamek przeniosą się do nieistniejącego świata duchów, tych przyjaznych i złych, do świata walących się murów, płonących stropów, pękających okien i bezgłowych rycerzy. Zobaczą z bliska, na własne oczy, to z czym wcześniej obcowali tylko w kinie.

- Przedstawianie ma zachwycać, uwodzić, przestraszać i uczyć. W tę podróż wybierzemy się z narratorem, czyli "opowiadaczem" wchodzącym w interakcję z Gośćmi w taki sposób, by zamierzone przez nas efekty wywierały na nich możliwie największe wrażenie - tłumaczy Marek Kreja, prezes Fundacji Zamek w Gniewie.

Jak zapewniają organizatorzy, z pokazu na Zamku w Gniewie publiczność wracać będzie do domów zachwycona i oszołomiona. Widzowie opowiadać będą znajomym o tym, co widzieli i wracać by zobaczyć widowisko raz jeszcze. Spektakl przeznaczony jest do ludzi w każdym wieku. Pomysłodawcą imprezy był Jacek Spychała, producent, który w czerwcu zmarł tragicznie w wypadku samochodowym. Po jego śmierci Fundacja Zamek w Gniewie razem ze spółką Eventcom Sp. z o.o. dokończyła realizację projektu. Projekt jest długoterminowy. W samą sobotę (w zależności od zainteresowania) seanse odbywać się będą, co godzinę. W czasie lata "Wakacje z duchami" oglądać będzie można od wtorku do niedzieli.

Producenci widowiska to Jacek Spychała, Katarzyna Spychała i Marek Kreja.
Reżyseria Mariusz Sławiński i Jacek Spychała
Scenariusz Mariusz Sławiński i Jacek Spychała
Narracja: Krystyna Czubówna
Głosów użyczyli:
- Królowa Marysieńka - Danuta Stenka
- Król Jan III Sobieski - Tomasz Kot
- Dobry komtur Zygmunt - Henryk Zalesiński
- Zły komtur Zygfryd - Florian Staniewski
Wystąpili: Alan Kaczorowski, Jarosław Struczyński, Tadeusz Lenz, Michał Ruda, Jacek Spychała, Łukasz Mróz
Animacje :Tomasz Dęga, Alan Kaczorowski
Udźwiękowienie: Witosław Bociąg
Scenografia: Grzegorz Ziółkowski
Efekty Specjalne: Dawid Kubacki, Leszek Olbiński

Szczegóły: Fundacja Zamek w Gniewie, tel. 58 535 25 37, 535 34 65
Cena biletu:7 zł ulgowy, 9 normalny
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  mieczyslaw

  23.07.2010, 14:39

  Myślałem, że... ;]

  W pierwszej chwili pomyślałem, że to chodzi o "wakacje z du...ami" ;]

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.