"Mein Kampf" - gorzka farsa o Hitlerze

Mein Kampf (fot. CKiS)

odbyło się
27
10.2010
Środa
Tczew - "Mein Kampf" - gorzka farsa o Hitlerze
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spektakl "Mein Kampf" w wykonaniu Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Spektakl odbędzie się 27 października 2010r, o godz. 19.00 w sali widowiskowej CKiS, Tczew, ul. Wyszyńskiego 10.

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Centrum, tel. 058 531 07 07 w. 34.
Zapraszamy!

Napisana przez George Taboriego sztuka "Mein Kampf" 

odwołuje się do epizodu z lat młodości Adolfa Hitlera. Marząc o karierze malarskiej, przybywa on do Wiednia, próbuje dostać się do Akademii Sztuk Pięknych. Prowincjonalny malarzyna, bez środków do życia, trafia do przytułku dla nędzarzy. Mieszkają tu dwaj Żydzi - sprzedawca książek Herzl i były kucharz koszerny Lobkowitz.
Obaj starają się "ucywilizować" młodego Adolfa, pełnego zahamowań i kompleksów. Wciągają nieszczęśnika do swoistej gry, która obnaża jego kompleksy, chorobliwa ambicję i antysemityzm. Toczą błyskotliwe, pełne humoru dialogi. Przyszły dyktator wychodzi z tej zabawy ośmieszony, niemniej - groźny.


"Mein Kampf" to sztuka pełna błyskotliwych, pełnych humoru dialogów, wyśmienitych kreacji aktorskich, zaskakujących rozwiązań scenicznych.

Spektakl realizowany jest w ramach Projektu Teraz Polska.

Projekt Teatr Polska - atrakcyjna oferta teatralna kierowana do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną. Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu. Teatry biorące udział w projekcie "Teatr Polska" prezentują ciekawe przedstawienia szerszej publiczności i mają możliwość poznania innego typu odbiorcy. "Teatr Polska" odbywa się w okresie między czerwcem a grudniem 2010 roku i stwarza również możliwość współpracy między teatrami a ośrodkami kultury.

Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  mihau_gość

  10.10.2010, 03:35

  strasznie nudne

  czytałem to / taki bełkot że szkoda gadać

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx8 
 • +1

  Ja_gość

  27.10.2010, 00:11

  Dla mnie super, że teatz z elblaga coraz czesniej zaglada do tczewa!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia