CKiS zaprasza do udziału w sekcjach

Ruszają sekcje zainteresowań

odbyło się
15
09.2010
Środa
Tczew - CKiS zaprasza do udziału w sekcjach
Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do udziału w sekcjach zainteresowań.


sekcji dziennikarskiej
Uczestnicy sekcji będą tworzyć zespół redakcyjny miesięcznika CKiS “Kompas Kulturalny”
Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną, która chce zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie dziennikarstwa i szeroko pojętej kultury.

sekcji astronomicznej
Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się astronomią do wzięcia udziału w zajęciach poświęconych tej tematyce.
Instruktor – Jarosław Pióro

SZKOŁY TAŃCA TOWARZYSKIEGO I NOWOCZESNEGO
Zajęcia prowadzone będą w grupach zróżnicowanych pod względem stopnia zaawansowania i zróżnicowanych wiekowo.
Dzięki tym zajęciom uczestnicy mogą:
• poznać różne techniki taneczne
• wzbogacać wiedzę na temat tańca
• kształtować sprawność fizyczną
• nabyć umiejętność poruszania się na scenie
Taniec towarzyski, taniec nowoczesny, kursy tańca dla dorosłych, kursy tańca latynoamerykańskiego dla pań.


Śpiewamy i tańczymy
Uczestnicy zajęć pod okiem instruktorów (Agaty Sowy i Jerzego Cyganowskiego) będą kształcić umiejętności wokalne i taneczne.


SZKÓŁKI GITAROWEJ

Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą instrumentów.
instruktor – Zbigniew Flisikowski

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z grą na gitarze, i ten, kto posiada już jakieś umiejętności w tym zakresie, będzie mógł poznać wyjątkowość i urok gitarowych brzmień.

zajęcia plastyczne
Uczestnicy zajęć poznają różne techniki plastyczne, uczą się m.in. zasad kompozycji oraz tego, jak w odpowiedni sposób wykorzystać w swoich pracach różnorodne materiały i przybory. Dzięki tym spotkaniom dzieci mogą rozwijać swoją wrażliwość plastyczno – kolorystyczną.
Prace powstałe podczas zajęć biorą udział w różnego rodzaju wystawach i konkursach, które dają okazję do prawdziwego artystycznego debiutu.


zajęcia z rytmiki skierowane do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Spotkania są ciekawą i potrzebną formą aktywności dla najmłodszych. Obok nauki piosenek, zabaw i tańców dzieci mogą kształtować poczucie rytmu i rozwijać swoje zdolności ruchowe.

Wskazane jest, aby dzieci biorące udział w zajęciach miały ubrane skarpetki antypoślizgowe.

Rodzice mogą towarzyszyć swoim pociechom podczas zajęć, Co może stać się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

SEKCJA BALETOWA
Młode baletnice pod czujnym okiem instruktora, Agaty Litwińskiej, poznają zasady tańca klasycznego, poprzez ćwiczenia i etiudy taneczne. Kształcą właściwą postawę ciała oraz wdzięk i grację. Tworzą baletowe opowieści, rozwijające w ten sposób wyobraźnię, poczucie rytmu, słuch i zrozumienie muzyki.

szkółka wokalno – teatralna
Uczestnicy tych zajęć, pod okiem instruktorki – Haliny Malak - Kaszubowskiej będą pracować m.in. nad odpowiednią dykcją, emisją głosu, zachowaniem scenicznym, opanowania tremy i nieśmiałości.

WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia adresowane są do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Prowadzone przez znakomitego instruktora – Annę Listewnik

SZKOŁA INSTRUMENTÓW KLAWISZOWYCH

Spotkania odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora Bożeny Bieniek, w formie zajęć indywidualnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych


HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA
- Harcerska Orkiestra Deta im. St. Moniuszki w Tczewie istnieje od 1947 roku. W 1987 r. Zespół uzyskał tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry Harcerstwa Polskiego. W skład Orkiestry wchodzi około 50 młodych muzyków w wieku od 10 do 25 lat. Zespół bierze udział w konkursach, festiwalach, przeglądach, zdobywając nagrody i wyróznienia m.in.na: Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii, Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu, Rewii Orkiestr Detych w Gdańsku, Jesiennych Impresjach Orkiestr Dętych w Brodnicy. Orkiestra wystąpiła podczas maszy świętej koncelebrowanej przez papieża Jana Pawła II w 1999r w Pelplinie. Harcerska Orkiestra Dęta była ciepło przyjmowana także poza granicami kraju, koncertując w Niemczech, Bułgarii, Rosji, Białorusi, Czechosłowacji oraz w Danii i na Litwie. Zespół wielokrotnie dokonywał nagrań dla radia i telewizji. W dorobku posiada także płyty “Radosna strona życia” oraz “Chorał i rock”. W repertuarze Orkiestry znajdują się wybitne dzieła muzyki polskiej oraz światowej, zarówno klasycznej jak i rozrywkowej, we współczesnych aranżacjach.
Dyrygent: Magdalena Kubicka – Netka

Zapisy :
Orkiestra Dęta ZHP im. St. Moniuszki
ul. 30 stycznia 55
83-110 Tczew
tel.: (058) 532-91-36
e-mail: mag.kub@wp.pl
e-mail: orkiestra@tcz.pl
www.orkiestra.tcz.pl

Chór Męski ECHO - Powstał w 1923 roku w środowisku tczewskiego mieszczaństwa jako wyraz wewnętrznej potrzeby Polaków. W roku 1927 Chór przystąpił do Pomorskiego Związku Kół Śpiewaczych, cały czas koncertując w szkołach, kościołach, zakładach i organizował imprezy śpiewacze. Pod znamienitym kierownictwem muzycznym kolejnych dyregentów, od powstania Chóru: Ludwika Sumińskiego (1923 – 34), Leona Galińskiego (1934 – 66), Elżbiety Grzenkowskiej Hawryluk (1966 – 2002) a od 2002r. Leszka Gołąba, chór osiąga coraz wyższy poziom artystyczny. Chór Męski ECHO jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach organizowanych w Polsce.
Wielokrotnie koncertował poza granicami kraju: Bułgarii, Rumunii, Jugosławii, Czechosłowacji, Finlandii, dwukrotnie na Węgrzech, czterokrotnie w Niemczech oraz na Litwie i Ukrainie. Chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Gdańsk.

Wszystkich zainteresowanych mężczyzn zapraszamy do wspólnego śpiewania.

Zgłoszenia przyjmujemy w Centrum Kultury i Sztuki osobiście lub telefonicznie.SEKCJA SZACHOWA

SEKCJA FILATELISTYCZNA

WARSZTATY BĘBNIARSKIE

NAUKA TAŃCA BREAK DANCE

NAUKA TAŃCA HIP HOP

Cały harmonogram pierwszych zajęć dostępny jest na nowej stronie CKiS - www.ckis.tczew.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Marcin Derbis_gość

  08.09.2010, 19:24

  Dlaczego nie są wymienieni pozostali instruktorzy?!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • Marcin Derbis_gość

  09.09.2010, 16:28

  oooooooooooo i dopisano ,ale nie wszystkich niestety !!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • ?_gość

  12.09.2010, 14:59

  ?

  do kiedy trwają zapisy na gitarę ?

  Odpowiedz
  IP: 79.162.xx0.xx0 
 • gość_gość

  14.09.2010, 09:02

  skrzypce

  Będą jakieś warsztaty skrzypcowe?/

  Odpowiedz
  IP: 83.238.xx9.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia