Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
03
03.2019
Niedziela
Tczew - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie po raz kolejny ma wyjątkową propozycję dla miłośników biegania, ale również dla tych wszystkich osób które chciałyby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. W tym roku po raz drugi Powiat Tczewski zgłosił się do organizacji biegu Tropem Wilczym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zbliżająca się VII już edycja Biegu Tropem Wilczym odbędzie się 3 marca 2019 roku. W ramach projektu odbędzie się tradycyjny bieg na dystansie 1963 metrów (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek). W powiecie tczewskim bieg odbędzie się na drodze krajowej nr 91 na odc. od skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Kociewską i Gdańską do skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Jagiellońską.

Warto dodać, że ten bieg nie ma charakteru rywalizacji i udział może wziąć w nim każdy. Bieg Tropem Wilczym to bieg do historii, inicjatywa, która poruszyła tłumy ludzi w całej Polsce. Chcemy pamiętać i w ten sposób zjednoczeni chcemy oddać hołd bohaterom. Ten bieg to także jedyna okazja, by pobiegać główną arterią przebiegającą przez Miasto Tczew.


Koszt uczestnictwa w biegu wynosi 10 złotych (do dnia 24.02.1019r.) i 20 zł w przypadku wpłaty w dniu imprezy. Cała kwota zostanie przekazana dla Stowarzyszenia Miłosierdzia im. Siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej. Dlatego też bieg organizowany przez PCS w Tczewie będzie miał charakter wyjątkowy, nie tylko patriotyczny ale również charytatywny.
Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę, ciepły posiłek oraz herbatkę. Wskazany strój patriotyczny - biało-czerwony.
Link do zapisów: www.elektronicznezapisy.pl
Regulamin i Program imprezy: na stronie www.pcs.tczew.pl
Zapraszamy do udziału w imprezie po raz pierwszy organizowanej w powiecie tczewskim. Do zobaczenia w dniu 3 marca 2019 roku.
Współorganizatorzy imprezy:
Starostwo Powiatowe w Tczewie

Przeorat Pomorski Orderu św. Stanisława
II LO im. Jana III Sobieskiego w Tczewie
The North Event

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej