Grające tybetańskie misy i mantry w Protokulturze!


odbyło się
28
10.2011
Piątek
Tczew - Grające tybetańskie misy i mantry w Protokulturze!
W piątek, 28. października, odbędzie się kolejne działanie projektu "Globalny zawrót głowy", a będzie to -"tczewska kuchnia integracyjna". Spotkanie rozpocznie cykl "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej", promujący świadomy i ekologiczny styl życia. Startujemy o godz. 16:00 w Klubie Protokultura (Tczew ul. Wyzwolenia 1). Przynieś zdrową potrawę i podziel się przepisem! Wstęp wolny!

Impreza odbywa się w ramach tzw. "kuchni społecznej". Kuchnia społeczna to możliwość zaprezentowania własnych potraw z jednej strony, a z drugiej spróbowania potraw przygotowanych przez pozostałych uczestników. Spotkanie będzie dotyczyło kuchni roślinnej, ekologicznej i pełnowartościowej. Odbędą się również pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Warsztaty kulinarne i wykłady poprowadzi Janusz Arrasz wybitny specjalista d/s żywności ekologicznej i wegetariańskiej, popularyzator tematyki profilaktyki zdrowotnej, organizator imprez promujących zdrowy styl życia, autor licznych programów radiowych o tematyce bio i wege żywności, Prezes Stowarzyszenia Wege- Aktywni.

Zachęcamy każdego do przygotowania zdrowego dania i przyniesienia na spotkanie. Jeśli nie masz akurat czasu lub ochoty gotować, to po prostu przyjdź i dołącz do wspólnego gotowania bigosu wegańskiego oraz pszenicy z ziołami!

Na zakończenie imprezy odbędzie się Joga Dźwięku - koncert na misy tybetańskie. Mantry i misy tybetańskie dają wspaniałe efekty m. in. przy bólach neurologicznych, lękach i stresach.
Joga Dźwięku (Nada-Joga, Mantra -Jana) uczy, że my sami i świat jesteśmy dźwiękiem i światłem. Już po kilku spotkaniach i uczciwie wykonywanych ćwiczeniach znacznie usprawnia się działanie wszystkich organów wewnętrznych. Absolutna pełnia mis oraz brzmienie energetycznego śpiewu pozostawiają niezapomniane wrażenie, otwierają na kosmiczne wibracje i łączą z nimi, wyjątkowo silnie relaksując i harmonizując Duszę, Umysł i Ciało. Koncert poprowadzi Kazimierz Kus, który praktykuje buddyzm tybetański, jogę dźwięku, masaże azjatyckie oraz od ponad 30 lat ćwiczy Tai-Chi.

Program:

godz.16:00 - prezentacja i spożywanie własnych potraw, dzielenie się przepisami z innymi
godz. 17:00 - wspólne gotowanie bigosu wegańskiego oraz pszenicy z ziołami
godz.18:00 - pogadanki na temat zdrowego odżywiania
godz. 19:00 - wspólne spożywanie potraw
godz. 20:00 - joga dźwięku.


Projekt "Globalny zawrót głowy" jest realizowany przez Fundację Pokolenia, Centrum Kultury i Sztuki oraz Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, a dofinansowany z programu "Edukacja rozwojowa 2011" realizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Więcej info o projekcie na stronie www.globalnytczew.pl !
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +11

  gość_gość

  21.10.2011, 10:13

  W końcu coś ciekawego -innego w tym mieście, trochę wielokulturowości , zdrowa kuchnia i misy tybetańskie łoooł

  Odpowiedz
  IP: 91.196.xx5.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.