Wystawa ikon w Fabryce Sztuk

Ikony (fot. mat. prasowe)

odbyło się
24
02.2019
Niedziela
Tczew - Wystawa ikon w Fabryce Sztuk
Aktualnie w Fabryce Sztuk odbywają się warsztaty pisania ikon, których zwieńczeniem będzie wystawa "Światłość pędzlem rozpisana", na którą zapraszają: Fabryka Sztuk, Stowarzyszenie Węgajty, Schola Węgajty i Grupa Agathos.

W Tczewie już po raz czwarty odbywają się warsztaty, które prowadzi Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Ewa Grześkiewicz. Ich inicjatorem był zakochany w swoim mieście, a mieszkający obecnie na Warmii, Ryszard Walkowski. To on w znacznej mierze przyczynił się do tego, że w 2014 roku odbyła się pierwsza wystawa ikon w Fabryce Sztuk. Z kolei dzięki współpracy z malującą tczewianką, Wandą Pietrasewicz, znaleźli się chętni na naukę ikonopisania.
Na wystawie zostaną zaprezentowane prace:
z Grupy Agathos: Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Małgorzaty Dżygadło-Niklaus, Ewy Grześkiewicz, Julity Jaśkiewicz-Macek i Cecylii Szali,

z Warmińskiej pracowni ikony: Anny Cieślak, Wiesławy Cybulskiej, Aleksandry Dajnowiec, Alicji Frąckowiak, Ewy Grygieńcza, Jolanty Kalinowskiej, Wiesławy Krajewskiej, Krystyny Kuszewskiej, Lidii Mossakowskiej, Danuty Nowickiej, Iwony Odrowąż - Pieniążek, Aleksandry Pietraszewskiej, Alicji Piecyk, Wiolety Sekścińskiej, Antoniego Soduły, Jolanty Wagner, Ryszarda Walkowskiego i Joanny Żach,
z Grupy tczewskiej: Władysławy Elmiś, Aliny Furmaniak, Pauliny Hejnowskiej, Elżbiety Krukowskiej, Angeliki Piaseckiej, Wandy Pietrasewicz, Grażyny Stawikowskiej i Jerzego Wrzałkowskiego.
Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 24 lutego o godz. 15.00 przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.
W świat ikony wprowadzi zebranych prezentacja "Italia bizantyjska znana i nieznana" Julity Jaśkiewicz-Macek z Grupy Agathos oraz śpiew kantora Scholi Węgajty, Wolfganga Niklausa.

wystawa ikon "Światłość pędzlem rozpisana"
24.02-29.03.19 r.
Tczew, ul. 30 Stycznia 4

Wstęp bezpłatny!

Drukuj
Prześlij dalej