Dzień Tybetańskiego Powstania Narodowego - też możesz pomóc!


odbyło się
10
03.2012
Sobota
Tczew - Dzień Tybetańskiego Powstania Narodowego - też możesz pomóc!
10 marca 1959 r. tysiące Tybetańczyków wyszło na ulice Lhasy, tybetańskiej stolicy, aby protestować przeciwko chińskiej inwazji i okupacji ich ojczyzny. Otoczyli rezydencję Dalajlamy, aby chronić jego życie i przyszłość narodu tybetańskiego. 53 lata później, Tybetańczycy w Tybecie jedno-znacznie demonstrują brak poparcia dla działań Pekinu, sprzeciwiają się radykalnym represjom trwającym w Tybecie od sześćdziesięciu lat. Ryzykują wszystkim, aby ich głos został usłyszany poza Tybetem. Od 2009 roku podpaliło się w akcie politycznego protestu ponad 22 Tybetańczyków, w tym buddyjscy mnisi i mniszki. Chińskie władze praktycznie odcięły Tybet od świata. Naszym zadaniem jest solidarna odpowiedź. Tego dnia odbędą się akcje na całym świecie - również w Tczewie.

Akcje w internecie na ulicach polskich miast i na całym świecie w 53 rocznicę wybuchu Tybetańskiego Powstania Narodowego.

W programie:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Pokaz filmów
Koncert Mis Tybetańskich
Wystawa
Stanowisko Amnesty International


Podpisz petycję, włącz się w działania!
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Kiedy: 10 marca
Godzina: 20.00
Gdzie: Klub Protokultura, ulica Wyzwolenia 1, Tczew
Wstęp WolnyDrukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  ania_gość

  04.03.2012, 11:53

  I fajnie. ..sama byłam na bardzo ciekawym wykładzie w Bookarni w Sopocie nt. Tybetu. Warto ! polecam!

  Odpowiedz
  IP: 83.7.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.