Spotkanie z Kazimierzem Antonim Badziągiem

Kazimierz Antoni Badziąg (fot. tczew.pl)

odbyło się
03
03.2010
Środa
Tczew - Spotkanie z Kazimierzem Antonim Badziągiem
Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej zaprasza na spotkanie z cyklu "Ludzie z pasją" pt. W poszukiwaniu...". Gościem wieczoru będzie Kazimierz Antoni Badziąg, emerytowany pracownik Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 17.00 w Centrum Wystawienniczo - Regionalnym Dolnej Wisły.

Kazimierz Badziąg należy do pierwszego pokolenia tczewiaków, które po rozbiorach Polski urodziło się w wolnej Ojczyźnie.
Antoni Badziąg w domu rodzinnym, a potem w szkole i harcerstwie otrzymał patriotyczne wychowanie, które opierało się na najwyższych wartościach dla tamtego pokolenia Polaków zawartych w słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna, a przyjaźnie z tamtych czasów okazały się trwałe, przeszły próbę wojny, działalności konspiracyjnej w Szarych Szeregach Armii Krajowej i obozu koncentracyjnego Stutthof.

Wyzwolenia doczekał się na duńskiej wyspie MØn. Po rocznym pobycie w Danii w 1946 r. powrócił do Polski. Przez długie lata, po ukończeniu studiów i uzyskaniu doktoratu, kierował Zakładem Dydaktyki Fizyki w Instytucie Fizyki Doświadczalnej na Uniwersytecie Gdańskim.

Po wielu latach zdecydował się napisać bez żadnej taryfy ulgowej własne wspomnienia. Zawarł je już w dwóch opublikowanych książkach: „Z Tczewa do Kopenhagi” (2002r.) i „Był taki czas – wspomnienia pomorskiego harcerza” (2009 r.). W chwili obecnej przygotowuje do druku następną pozycję pod roboczym tytułem „W poszukiwaniu..”
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia