Pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny - wystawa

Zamek zimą (fot. Zamek Gniew)

odbyło się
27
01.2011
Czwartek
Tczew - Pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny - wystawa
Organizatorzy zapraszają na wystawę "Początki Wielkiego Pontyfikatu - Pierwsze pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny", która odbędzie się w Zamku Gniew, w dniu 27 stycznia 2011 r. o godz. 17:00 w Sali Wielkiego Refektarza.

"Początki Wielkiego Pontyfikatu" jest to trzecia z wystaw zorganizowana przez Zamek Gniew sp. z o.o. Mamy nadzieję, że przypomnienie kilkoma zdjęciami tamtych już historycznych dni będzie powrotem do wspomnień o Wielkim Polaku, który jednoczył ludzi wszystkich kontynentów. Pierwsza i druga pielgrzymka były szczególnymi wizytami, o czym wie większość Polaków. Dlatego te zdjęcia znalazły się na wystawie. Jest to zaledwie kilka ujęć fotograficznych kilkuset jakie wykonałem, będąc prawie w każdym miejscu które odwiedził Jan Paweł II .

Tadeusz Zagoździński - fotoreporter, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studiował dziennikarstwo. Od roku 1966 zajmuje się zawodowo fotografią prasową, pracując przez wiele lat w Centralnej Agencji Fotograficznej (CAF), potem w warszawskim oddziale magazynu "TIME" oraz Polskiej Agencji "Interpress". Specjalnością Zawodową stały się, poza zdjęciami z oficjalnych uroczystości państwowych, relacje fotograficzne z konfliktów wojennych. Do najważniejszych nagród autora należą Word Press Photo 1969, srebny medal Impress Photo 1979, oraz tytuł Mistrza Międzynarodowej Fotografii Prasowej za rok 1979. W czasie Pierwszych trzech wizyt Jana Pawła II w Polsce, pracując w strefie "0" fotografował wszystko to, co uznał za historyczny dokument tamtych wielkich wydarzeń, związanych z papieżem, Polakiem. Aktualnie Tadeusz Zagoździński po wyprowadzeniu się z Warszawy mieszka w Szczytnie.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia