Obóz archeologiczny w "Fabryce Sztuk" - spędź wakacje z historią. Za darmo!

Młodzież będzie brała udział w wykopaliskach (fot. tcz.pl)

odbyło się
19
07.2010
Poniedziałek
Tczew - Obóz archeologiczny w "Fabryce Sztuk" - spędź wakacje z historią. Za darmo!
Interesujesz się archeologią? Ciekawią Cię tajemnice przeszłości? Weź udział w obozie archeologicznym, który odbędzie się w naszym mieście. Pod okiem archeologa będziesz odkrywał to, co kryje tczewska ziemia.

Fabryka Sztuk w Tczewie zaprasza młodzież ponadgimnazjalną na obóz archeologiczny, który odbędzie się w Tczewie. Organizatorzy zaplanowali dwa tygodniowe turnusy w terminie - 12 do 24 lipca (12-17.07. i 19-24.07.) Opiekunem będzie archeolog Renata Wiloch-Kozłowska.

- Na obóz archeologiczny zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną, która chciałaby przeżyć niebanalną przygodę oraz naprawdę "dotknąć" historii. Nasza propozycja jest niepowtarzalną okazją do poznania fascynującej pracy archeologów, którzy wraz z młodzieżą odkryją tajemnice ziemi tczewskiej. Udział w obozie archeologicznym jest bezpłatny. Czekamy na zgłoszenia. - informuje Alicja Gajewska, dyrektor CWRDW.

W programie przewidziany jest m. in. bezpośredni udział młodzieży w pracach ręcznych w czasie wykopalisk poszukujących murów obronnych Tczewa, a także praca przy myciu i segregowaniu zabytków, pomoc przy pomiarach geodezyjnych odbywających się w czasie wykopalisk oraz aktywny udział w próbach rekonstrukcji ceramiki. Ponadto spotkanie z archeologami podczas wieczornej gawędy.

Uprzejmie informujemy, że zmieniły się terminy obozu archeologicznego organizowanego przez CWRDW Fabrykę Sztuk w Tczewie. I turnus odbędzie się w dniach 19 - 24 lipca br, II turnus: 26 - 31 lipca.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia