9. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios!

Kultura dostępna (fot. mat. prasowe)

odbyło się
04
01.2018
Czwartek
Tczew - 9. edycja cyklu KULTURA DOSTĘPNA w kinach Helios!
Widzowie kin ogólnopolskiej sieci Helios poznają najnowsze, najczęściej nagradzane i najbardziej cenione przez krytyków polskie filmy w ramach kolejnej, dziewiątej już edycji cyklu Kultura Dostępna. W 2018 roku seanse będą się odbywać tradycyjnie, o godzinie 18:00 oraz także o 13:00!

9. edycję otworzy "Pokot" Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły "Twój Vincent", który znajdzie się w repertuarze cyklu 25 stycznia. Fanów kina historycznego zainteresują filmy "Habit i zbroja" oraz "Zgoda" z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, "Najlepszy" - historia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film "Cichą noc" z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, "Człowieka z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa oraz "Ptaki śpiewają w Kigali", ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze. 15 marca Widzowie zobaczą kontrowersyjny "Botoks" Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Do repertuaru powrócą także dwa filmy, które w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Po prostu przyjaźń".


Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów we wszystkich kinach sieci Helios dostępne są pod adresem: http://www.helios.pl/kultura dostępna.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Tom_gość

    04.01.2018, 10:52

    za dwie godziny pierwszy film :)

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx1.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.