Program uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Pelplinie

Po śmierci papieża na rondo Jana Pawła II codziennie przychodziły setki tczewian (fot. tcz.pl)

odbyło się
01
05.2011
Niedziela
Tczew - Program uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w Pelplinie
"Budujecie na skale" - tak 6. czerwca 1999 nawoływał Jan Paweł II z ołtarza ustawionego na pelplińskiej Biskupiej Górze. Jego homilii przysłuchiwało się 300 tysięcy wiernych z terenu całego Kociewia. Teraz, 1. maja, to właśnie Pelplin będzie szczególnie dziękował za beatyfikację papieża-Polaka. Z okazji wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze zaplanowane specjalne uroczyści, na które organizatorzy zapraszają wiernych już teraz.

Takiego tłumu pielgrzymów, jak podczas papieskiej wizyty w 1999 roku Pelplin jeszcze nie widział i chyba długo nie zobaczy. Setki pelplinian, tczewian oraz innych mieszkańców ziem regionu przysłuchiwały się homilii papieża. A Jan Paweł II przypominał tego dnia, jak ważne jest wsłuchiwanie się w nauki, płynące z Pisma Świętego - "Trzeba, abyśmy wciąż w sobie odnawiali świadomość, czym jest Słowo Boże, jakie jest jego znaczenie w życiu chrześcijanina, w życiu Kościoła i całej ludzkości. Jaka jest jego moc!." - nawoływał papież Polak do tysięcy wiernych przybyłych do Pelplina. - "Tym, którzy mają przekroczyć próg trzeciego tysiąclecia, pragniemy powiedzieć: budujcie dom waszego życia osobistego i społecznego na skale! A skałą jest Chrystus, Chrystus żyjący w swoim Kościele.". Teraz właśnie w Pelplinie mieszkańcy Kociewia będą mogli w szczególny sposób podziękować za wyniesienie Polaka na ołtarze.

Co zaplanowali organizatorzy? W dniu beatyfikacji odbędzie się m. in. msza dziękczynna w tamtejszej katedrze, pielgrzymka motocyklistów oraz uroczyste przejście z Góry Jana Pawła II do katedry z kopią Figury Matki Boskiej Piaseckiej. Z kolei o godzinie 20.30 rozpocznie się wieczornica ze śpiewem do tekstów Karola Wojtyły w specjalnie przygotowanej oprawie świetlnej.

Program

UROCZYSTE DZIĘKCZYNIENIE ZA BEATYFIKACJĘ JANA PAWŁA II "Nie lękajcie się chcieć świętości" (Jan Paweł II)

Godz. 19.00 (wypuszczenie gołębi)
Góra Jana Pawła II
- Quo vadis, młodzieżowy zespół Parafii Katedralnej w Pelplinie (gra od 18.00)
- Familia HP, zespół muzyczny ze Starogardu Gdańskiego
- Prolog, zespół klerycki - WSD w Pelplinie

Godz. 20.30
Wspólne przejście do Katedry w towarzystwie kopii figury Matki Bożej Piaseckiej, pelplińskiej orkiestry i motocyklistów, którzy z pochodniami prowadzić będą orszak.

Godz. 20.30
Wieczornica w Katedrze
(W harmonii świateł, muzyki i poezji)
- Parati semper, chór ze Świecia
- Marcin Chudziński, laureat Szansy na Sukces
- Violetta Seremak-Jankowska, aktorka
- Anna Czerwińska-Rydel, pisarka i redaktor naczelny "Małego Pielgrzyma"
- Paweł Rydel, pianista - Akademia Muzyczna w Gdańsku
- Agata Sowa, solistka
- Adalbertus, chór parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim
- Chór klerycki, WSD w Pelplinie

Wspólna modlitwa i Nabożeństwo Majowe z udziałem Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi
Drukuj
Prześlij dalej