Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT

Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT (fot. mat. organizatora)

odbyło się
15
04.2011
Piątek
Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT
Festiwal Edukacyjnych Form Teatralnych FEFT potrwa od 14. do 16. kwietnia. Co czeka nas w tym czasie?

- 14. kwietnia, godz. 10:00 i 12:00 - "Mała syrenka" w wykonaniu Gdańskiego Teatru Muzycznego Picorello

Spektakl teatralno - muzyczny oparty na motywach baśni H. Ch. Andersena. Przedstawia przygody Małej Syrenki, córki króla podwodnego świata, która zakochuje się w człowieku. Scenografia ukazuje dzieciom piękno flory i fauny dna morskiego a barwne, bajkowe postacie nadają przedstawieniu niezwykły charakter. Całość dopełnia piękna muzyka w aranżacji na orkiestrę w różnorodnym komicznym i lirycznym stylu gdańskiego kompozytora Piotra Jana Ulatowskiego.
cena biletu: 5 zł
Spektakl dla uczniów szkół podstawowych, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów.


- 14. kwietnia, godz. 19:00 - "O czym marzy dziewczyna" czyli piosenki dwudziestolecia międzywojennego - spektakl rewiowy, Gdańska Kameralna Scena Muzyczna OFF&BACH

Najpopularniejsze piosenki przedwojennych filmów i kabaretów (m.in. Miłość ci wszystko wybaczy, Ramona, Tango milonga, Odrobinę szczęścia w miłości, Sex appeal, Ja się boję spać, Ta ostatnia niedziela, Panna Andzia ma wychodne, Młodym być i więcej nic...) w nowych aranżacjach.
cena biletu: 20 zł

- 15. kwietnia, Dzień dla młodzieży pod hasłem "STOP dopalaczom", godz. 9:30 i 12:00 "Carpe Diem" spektakl w wykonaniu Teatru Profilaktycznego im. Marka Kotańskiego z Krakowa

Program dotyczy dopalaczy i innych narkotyków oraz alkoholu. Spektakl porusza problem popularności tych środków, które często z jednorazowej przygody zmieniają się w narkotykowy nałóg.
Spektakl adresowany jest do uczniów gimnazjum i szkół średnich, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów. Spektakl dofinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
wstęp wolny

godz. 18:00
1. Przedstawienie "Ku pamięci" oraz "Dlaczego?" - oba przedstawienia wyreżyserował Piotr Weintz
2. Koncert zespołu Chilly Wind z Tczewa
wstęp wolny

- 16. kwietnia, godz. 18:00 Spektakl "Brat naszego Boga" wg. dramatu Karola Wojtyły w reż. Artura Dziurmana, w roli głównej: Maciej Jackowski

Dramat Karola Wojtyły jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając swój obraz "Ecce homo". W wizerunku Chrystusa odnajduje miłosierdzie i odpowiedzialność za ubogich. Adam Chmielowski przemienia się w Brata Alberta i zakłada zgromadzenie zakonne - Zgromadzenie Braci Albertynów. W utworze pojawia się też problem rewolucji, przewija się on w całym utworze w rozmowach Adama i Nieznajomego - zwolennika rewolucji. Nieznajomy chce rewolucji skierowanej przeciwko bogatym, nastawionej na dobra materialne i polepszenie warunków bytowych ludzi. Adam natomiast uważa, że konieczna jest jeszcze "rewolucja" duchowa. Dramat Wojtyły jest zapisem drogi ku powołaniu, ku dojrzałej zgodzie człowieka na wolę Bożą. Słowa Ewangelii według św. Marka: "Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką" (Mk 3, 35) nie tylko wyjaśniają tytuł dramatu, lecz także stanowią klucz do jego interpretacji.

cena biletu: 20 zł

Więcej informacji:

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie
tel. 58-531-07-07, 58-531-04-64
ckis@ckis.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej