Grafika i malarstwo Małgorzaty Jankowskiej "…doznanie"


odbyło się
13
01.2012
Piątek
Tczew - Grafika i malarstwo Małgorzaty Jankowskiej "…doznanie"
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie serdecznie zaprasza na wystawę grafiki i malarstwa Małgorzaty Jankowskiej "…doznanie". Wernisaż odbędzie się w piątek 13 stycznia 2012 r. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 Stycznia 4.

Wystawa będzie miała charakter liryczno - artystyczny. Będzie to swoista kompozycja wierszy artystki wraz z obrazami, które będą pełniły rolę ilustracji do danego słowa. Tematyka związana z człowiekiem - jego trwaniem, przemijaniem, drogą, wzrastaniem, błądzeniem i szukaniem...

Małgorzata Jankowska - urodzona w 1978 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w grafice sitodrukowej opracowała pod kierunkiem ad II stopnia Aleksandra Widyńskiego. Dyplom teoretyczny z historii sztuki napisała pod kierunkiem dr Romana Nieczyporowskiego. W 2002 roku ukończyła studia wyższe magisterskie w zakresie fizyki z matematyką na wydziale Fizyki Uniwersytetu Gdańskiego i obecnie pracuje również jako nauczyciel matematyki w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie oraz jako wykładowca historii sztuki na Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki.

Wystawa będzie czynna do 9 lutego 2012 r.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia