California Stories Uncovered gra "Confabulations"

California Stories Uncovered (fot. Filip Maniuk www.sowhatagency.pl)

odbyło się
12
06.2010
Sobota
Tczew - California Stories Uncovered gra "Confabulations"
Dokładnie rok po ostatnim regularnym koncercie w tczewskiej Trombie, w najbliższą sobotę, 12 czerwca wystąpi California Stories Uncovered. W zeszłym roku na koncercie można było usłyszeć materiał z debiutanckiego albumu w wersji roboczej, jeszcze przed zarejestrowaniem go w studio. Tym razem CSU po premierze swojego debiutu, jesiennej trasie koncertowej, występie w radiowej "Trójce", wspólnych koncertach m.in. z Cool Kids of Death i Tortoise oraz krótkiej zimowo-wiosennej przerwie, zagra swój debiutancki album "Confabulations" w całości. "Od deski do deski". Będzie to pierwsza okazja dla tczewskiej publiczności do usłyszenia go w takiej formie. Dodatkowo w części utworów zespół wspomoże grająca na wiolonczeli Dobrawa Czocher. Oprócz utworów z debiutu będzie można usłyszeć również te z wcześniejszych lat działalności zespołu. Po koncercie zapraszamy na taneczne afterparty!

Kiedy: Sobota, 12.06.2010 r.
Gdzie: Klub Muzyczno-Filmowy "Tromba"
Start klubu: 20.30
Koncert: 22.00
Wstęp: 15 / 10 PLN

California Stories Uncovered jest pięcioosobowym zespołem powstałym na przełomie 2004 i 2005 roku w Tczewie. W kwietniu 2007 roku wydali własnym sumptem swoją pierwszą EPkę. Promując to wydawnictwo zagrali kilkanaście koncertów na terenie całego kraju, w tym podczas festiwalu Union of Rock w Węgorzewie, gdzie zdobyli nagrodę dziennikarzy. W tym samym czasie Piotr Stelmach z radiowej "Trójki" zaprosił CSU do udziału w przygotowywanej przez niego składanki pt „Piotr Stelmach prezentuje: Offensywa 2”. Dwa miesiące później do zespołu dołączył Paweł. Pierwszym występem w nowym składzie był koncert na festiwalu "Transvizualia" w gdyńskim "Uchu". Również w październiku 2007, CSU wystąpili na żywo w Programie Trzecim Polskiego Radia. W roku 2008, oprócz występów we wszystkich większych polskich miastach zespół miał okazję zaprezentować się poza granicami kraju (w Czechach, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii). Występili na kilku festiwalach m.in. Heineken Open'er, Rafineria oraz Jarocin Festiwal, a także na "Mathew Street Festival" oraz "Creamfields" w Anglii. W tym samym roku zespół miał przyjemność występować z zespołami takimi jak This Will Destroy You, Caspian i iLiKETRAiNS. A co najważniejsze, spotkali wspaniałe trio z KUKA Records - labelu, który został wydawcą debiutanckiej płyty CSU.

"Confabulations", bo tak zatytułowany został album, ukazał się 3 października 2009 r. Materiał został zarejestrowany w lipcu 2009 w podkrakowskim Green Studio. To co usłyszeć można na płycie było niewątpliwie zaskoczeniem dla osób, które znały zespół ze strony wyłącznie instrumentalnej. Znani do tej pory właśnie z instrumentalnych utworów na płycie umieścili głównie takie, w których zarówno wokal jak i teksty odgrywają równie ważną rolę co muzyka. Album spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno słuchaczy jak i krytyków.

Utwory z nowego albumu można odsłuchać na profilu MySpace zespołu, pod adresem www.csuband.com. Zapraszamy!


O płycie napisali:

"Najbardziej poruszające opowieści rodzimej sceny alternatywnej wreszcie zostały ujawnione. I zabrzmią równie mocno w Warszawie, Berlinie, Londynie, czy nawet Kalifornii." Przemysław Gulda, Gazeta Wyborcza

"Brawurowy debiut! Polecam ich koncerty. Jedna z najlepszych młodych załóg w Polsce!" Piotr Stelmach, Radiowa „Trójka”

"Confabulations to kopalnia nieszablonowych rozwiązań kompozycyjnych i przeróżnych smaczków(…) Chłopaki z California Stories Uncovered włożyli kawał serca w "Confabulations", aż widać oczyma wyobraźni odciśnięte od strun palce, słychać zaangażowanie, pasję." polskieradio.pl/muzyka/plyty/plyta.aspx?id=114257

„To jeden z najciekawszych debiutów na puchnącej z tygodnia na tydzień od kolejnych nowych płyt, rodzimej młodej scenie alternatywnej (…) Efekt jest znakomity – na tej płycie dzieje się dużo i dzieje się dobrze...” // Gazeta Co Jest Grane?, 23.10.2009.

"Tczewianie snują gitarową narrację, a postrock wita się z shoegaze'em. Nie ma rewolucji, ale jest udana zabawa muzycznymi klockami, z których powstała najładniejsza polska płyta ostatnich lat.” 4/5, Machina, Grudzień 2009.

"Confabulations to bardzo ładna płyta. Ładnie wydana, ładnie zagrana, pełna ładnych melodii. A zarazem na tyle gęsta, zawiesista i wielowarstwowa, że dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu odsłania wszystkie swoje atuty". 3,5/6, Teraz Rock, Czerwiec 2010.


California Stories Uncovered to:

Jakub Litwiński (bass)
Mikołaj Motylski (guitar)
Paweł Plotta (guitar, voice, programming, textures)
Eugeniusz Suchowarow (drums, keyboards)
Mateusz Szymański (guitar, keyboards)
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • tromba klub_gość

  10.06.2010, 22:01

  start klubu o 21:00 pozdr

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx1.xx1 
 • f**k_gość

  21.01.2011, 19:44

  f**k

  Ratowniczek M.M. wziął się za "granie" :)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia