Klimt zagra w Trombie

Klimt

odbyło się
21
05.2011
Sobota
Tczew - Klimt zagra w Trombie
Klub Muzyczny Tromba zaprasza na koncert zespołu Klimt.

Klimt to Antoni Budziski grający na gitarze w sopockim zespole Saluminesia. Zadebiutował na składance Sleep Well III z utworem "Ennui" w maju 2007. W marcu 2008 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana "Jesienne odcienie melancholii". Razem z zespołem Saluminesia ma na swoim koncie liczne wyróżnienia oraz osiągnięcia, między innymi:
- jest laureatem festiwalu EKO UNION OF ROCK Węgorzewo 2008, gdzie zdobyła 3 nagrody: Grand Prix, nagród dziennikarzy oraz publiczności.
- w czerwcu 2008 r. zespół wystąpił w konkursie Debiuty w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
- w marcu 2009 zespół wystąpił w TVP2 w programie Hit Generator, gdzie otrzymał bardzo dobre opinie od jury, w skład którego wchodził m.in. Zbigniew Hołdys.
- został wyróżniony w konkursie Ekspresowe Otwarcie organizowanym przez radiową 3ke, w marcu 2005.
- zajął 1 miejsca na przeglądzie Lech Maj Party (maj 2006), na przeglądzie zespołów rockowych w Nidzicy (czerwiec 2005) oraz na przeglądzie zespołów alternatywnych w Pelplinie (listopad 2005).

Klimt wystąpił na tegorocznej edycji Open’er Festival oraz Seven Festival.

Teraz trochę o nowej płytce:

Klimt - Agape

"Agape" to druga solowa płyta Klimt’a oscylująca głównie w okolicach shoegaze’u i ambient’u. Jednak płyta jest bardzo zróżnicowana i eksperymentalna w wyniku, czego na albumie można usłyszeć elementy muzyki folkowej, klasycznej czy nawet drum’n’bass’owej. Krążek jednocześnie jest bardziej gitarowy i dynamiczny od poprzednika "Jesienne odcienie melancholii".

Tytuł płyty - "Agape" oznacza rodzaj idealnej, boskiej i bezwarunkowej miłości. W kontekście tekstów przekaz całościowy albumu odnosi się do zaszczepionej w każdym człowieku potrzeby agape, która w rzeczywistości nigdy nie może zostać zaspokojona. Dlatego człowiek jest skazany na wieczną tułaczkę .

Start klubu: 20.00
Koncert: 21.00
Wstęp: 10 zł
Drukuj
Prześlij dalej