Powiatowe Święto Plonów - dożynki w Tczewie

Jesień to czas dziękowania za plony

odbyło się
26
09.2010
Niedziela
Tczew - Powiatowe Święto Plonów - dożynki w Tczewie
Jesień to czas podziękowania rolnikom za całoroczny trud prac. Tradycją już stało się czynienie tego podczas dożynek. Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 26 września (niedziela) w Tczewie.

Będą to już trzecie Dożynki Powiatowe. Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 11.30 Mszą św. w Kościele pw. NMP na Suchostrzygach. Następnie barwny orszak poprowadzi nas na "Kanonkę", gdzie o godz. 13.30 rozpocznie się Festyn Dożynkowy, na którym nie zabraknie atrakcji dla starszych i młodszych - zaprasza starosta tczewski, Witold Sosnowski. Otwarcie festynu odbędzie się o godz. 13.30 na terenach rekreacyjnych przy TCSiR (Kanonka). Program rozpoczną występy zespołów regionalnych - "Błękitna Wstęga" oraz "Burczybas" z Gniewa. Następnie dla najmłodszych z godzinnym programem wystąpią Bracia BIM BAM BOM. Silnym akcentem programu będę zmagania siłaczy, czyli turniej "Mocarz Kociewski". Wieczorem dla publiczności zagrają zaś zespół DE PRESS oraz Grzegorz Wilk i Jarek Weber, soliści znani nam doskonale z popularnego turnieju TVP 1 "Jaka to melodia?".

- Na placu towarzyszyć nam będzie również grupa historyczna APIS, która dla chętnych przygotowała igrce średniowieczne - informuje Magdalena Olszewska, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji, Promocji, Kultury i Sportu. - Chętni będą mogli wziąć udział między innymi: w nauce tańców średniowiecznych, pokazie zwyczajów rycerskich oraz turnieju kuszniczym o pierścień ks. Sambora.

Podczas festynu dożynkowego nie zabraknie również smacznego, tradycyjnego jadła. Odbędą się konkursy na: Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, Najsmaczniejsze Ciasto wykonane z tegorocznych plonów, a także wręczone zostaną nagrody dla laureatów tegorocznych eliminacji powiatowych konkursu "Piękna Wieś". Swoje stoiska przygotują rzemieślnicy, a także Centrum Myśliwskie w Gniewie. W czasie festynu będzie również można skorzystać z przejażdżek Ciuchcią Retro na trasie Suchostrzygi - Kanonka.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • _gość

  17.09.2010, 12:44

  w boleslawowie odbędzie sie pokaz zwierząt hodowlanych fajna impreza...

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx6 
 • izula_gość

  18.09.2010, 21:10

  dokładnie, zapraszamy do Bolesławowa również!

  Odpowiedz
  IP: 79.191.xx5.xx9 
 • Hegemon_gość

  24.09.2010, 22:50

  DE PRESS

  DE PRESS w Tczewie! O której zagrają?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.