Wystawa rzeźby Stanisława Koniecznego

Stanisław Konieczny

odbyło się
11
05.2011
Środa
Tczew - Wystawa rzeźby Stanisława Koniecznego
Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie "Fabryka Sztuk" serdecznie zaprasza na wystawę rzeźby Stanisława Koniecznego.

Stanisław Konieczny - absolwent Wydziału Rzeźby i Ceramiki gdańskiej PWSSP, prace dyplomowe tworzył w pracowni profesora Alfreda Wiśniewskiego. Od 1956 roku całkowicie poświęcił się tworzywu ceramicznemu. Swoją drogę artystyczną zaczynał od tworzenia dekoracyjnych form użytkowych (wazonów, mis co ciekawe o antropomorficznych kształtach). W późniejszym okresie poświęcił się całkowicie rzeźbie abstrakcyjnej i monumentalnym realizacją architektonicznym. Artyzm i kunszt Stanisława Koniecznego doceniono zarówno w Polsce jak i za granicą. Za swoje parce otrzymywał liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. w Austrii, Francji, Włoszech). Jego rzeźby są przestrzenne, zdają się niepostrzeżenie przekraczać granicę abstrakcji i architektury.

Na wystawę zapraszamy wszystkich, nie tylko koneserów, tych którym nie obce jest poczucie piękna i artystycznego wyrazu podanego w niebanalnej i arcyciekawej formie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11.05.2011 roku o godzinie 18.00
Wstęp wolny
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia