Koncert Searching For Calm

Searching For Calm (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
16
04.2011
Sobota
Tczew - Koncert Searching For Calm
Klub Muzyczny Tromba zaprasza wszystkich na występ Searching For Calm.

Searching For Calm to skrzyżowanie hałasu i ciszy, eksplozja energii i emocji, niespodziewane połączenie melodii i zgiełku.

Muzyka grupy wymyka się łatwym porównaniom do jednego gatunku. Zespół celowo unika ślepego podążania za gotowymi rozwiązaniami, dodając do surowych dźwięków niekonwencjonalne rozwiązania rytmiczne i dużo melodii. Organiczne brzmienie inspirowane jest ...Stevem Albinim i zespołami Fugazi, Sonic Youth, niespokojnym Converge czy Dillinger Escape Plan i The Mars Volta.

To co w muzyce Searching For Calm najważniejsze, to ciągłe poszukiwanie, uciekanie od etykietek. Pochodzący z Sosnowca zespół stara się łączyć różne gatunki, nie dochowując wierności żadnemu z nich. To jeden z niewielu zespołów w Polsce, który w składzie ma dwóch basistów, jego członkowie wywodzą się ze sceny hardcore, inspirują się fusion jazzem i rockową melodią.

08.11.2010 odbyła się ogólnoświatowa premiera drugiego albumu, który zatytułowany został "Celestial Greetings". Wydawcą jest Mystic Records, wytwórnia zajmująca się takimi wykonawcami jak: Czesław Śpiewa, Behemot, Dick4Dick, czy Gaba Kulka. Album zmiksował Pedro Ferreira (The Darkness, Therapy?).

Searching For Calm:
Piotr Gruenpeter - bass
Bartosz Lichołap - drums
Michał Augustyn - guitar
Michał Maślak - vocal/guitar
Jakub Basek - bass

www.myspace.com/searchingforcalm
http://www.facebook.com/pages/Searching-For-Calm/257825928369?v=info

Start klubu 20.00
Cena biletów: 10 zł
Drukuj
Prześlij dalej