Rusza Tydzień Młodzieży - imprezy, koncerty, warsztaty

Warsztaty Sitodruku (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
18
06.2010
Piątek
Tczew - Rusza Tydzień Młodzieży - imprezy, koncerty, warsztaty
Tydzień Młodzieży to cykl koncertów, warsztatów, imprez tanecznych oraz inne atrakcje skierowane do młodych ludzi z powiatu tczewskiego. W tym roku Tydzień Młodzieży odbędzie się w dniach od 18. do 27. czerwca.

Organizatorzy:

Centrum Kultury i Sztuki
Starostwo Powiatowe
Alternatywne Centrum Kultury "Zebra"
Fundacja Pokolenia
Młodzieżowa Rada Miasta Tczewa

Partnerzy:

Klub Sztuki Alternatywnej Protokultura
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Agencja NBDS

Harmonogram Wydarzeń:

18. czerwca, piątek

KONCERTY:
godzina: 19:00
gdzie: Bulwar nad Wisłą w Tczewie
wstęp: bezpłatny
ZESPOŁY:
Insomnia , SPIN COMA

Zespół SPIN tworzą 4 osoby, które oprócz wspólnej pasji łączy wspólny cel - dotarcie do szerokiej publiczności i wydanie płyty. Grupa pochodząca z Borów Tucholskch gra szeroko pojętą muzykę rockową z różnymi wpływami. Spin to jeden z najlepszych zespołów "Eko Union Of Rock" w Węgorzewie (2009r.), oraz zwycięzcy "Debiutów Kortowskich" na Kortowiadzie w Olsztynie (2009r.). W 2010r wydali nowe demo, z nowymi kawałkami Taniec, Nic Co Ludzkie, Grubas.

INSOMNIA - zespół gra rocka i reggae. To nowy, młody projekt na muzycznej mapie Tczewa. Skład zespołu: Janek (gitara), Grzechu (gitara), Kropka (wokal), Rossi (perkusja) i Miras (bass).


Zespół COMA to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce, na którego czele stoi niezwykle zdolny i ambitny wokalista - Piotr Rogucki. Grupa powstała w czerwcu w 1998 roku. Ich debiutancka płyta Pierwsze wyjście z mroku przynosi wiele nagród. COMA została laureatem 25 Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wygrała Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004. Ponadto zespół otrzymał nagrodę dziennikarzy oraz nagrodę publiczności. Debiutancki album zostaje także nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku - rock. Druga płyta ukazuje się w maju 2006, pod tytułem Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków i już po tygodniu zajmuje I miejsce na oficjalnej liście sprzedaży. Jesienią 2006 zespół rusza w pierwszą dużą trasę promocyjną, podczas której otrzymuje Złotą Płytę. Album przynosi COMIE dwa kolejne Fryderyki - w kategoriach Grupa Roku oraz Album rocku rock/metal. W roku 2007 zespół wystąpił w roli supportu przed Linkin Park, Pearl Jam oraz Tool. Kolejno w 2008 roku nagrany został nowy album zespołu pt. Hipertrofia, który swoją premierę miał 10 listopada. Zespół następnie wyruszył w trasę koncertową promującą album. W ramach tej trasy, koncert we warszawskiej Arenie Ursynów został sfilmowany i ukazał się w marcu 2010r


21. czerwca, poniedziałek

Warsztaty Graffiti

Godzina: 17.00
Wstęp: bezpłatny
Miejsce: Alternatywne Centrum Kultury "Zebra"

Na warsztatach będzie można poszerzyć i zdobyć nie tylko umiejętności ale i wiedzę. Zajęcia mają na celu poszerzenie świadomości na temat graffiti jako formy ekspresji ale i jego nielegalnego aspektu. Będziemy mówić o jego historii, technikach, stylach, czołowych twórcach. Jeśli chodzi o stronę praktyczną to zajęcia mają za zadanie uczyć tworzyć zarówno tradycyjne graffiti jak i inne formy sztuki ulicy (szablon czy vlepki). Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 20.06.2010, poprzez e-mail: ajablonowska@fundacjapokolenia.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika, numer kontaktowy oraz adres e-mail.


23. czerwca, środa

Giełda Zasobów

Godzina:15:00 do 18:00
wstęp:bezpłatny
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Giełda Zasobów to nowatorski sposób pobudzania partnerskiej współpracy między sektorem publicznym, pozarządowym oraz prywatnym.
Podczas Giełdy uczestnicy - przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji i firm oraz mieszkańcy (w tym również młodzież) maja niebywałą okazję do zawarcia kontraktów, w których deklarują wymianę zasobów - pomieszczeń, czasu, umiejętności, usług itp.

Przykładowe zasoby dla młodzieży (osób indywidualnych, bądź grup nieformalnych): talenty (rzeźbienie, muzyczne, plastyczne, rękodzieło), umiejętności (organizacyjne, graficzne, komputerowe), czas, kompetencje (pedagogiczne, techniczne, instruktorskie, finansowe, medyczne). Dodatkowo będzie możliwość spotkania ze specjalistami: doradcami punktów informacyjnych sieci Pomorskie w Unii, Lokalnego Punktu Informacji Eurodesk i innych. Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji na stronie: www.gieldazasobow.pl

24. czerwca, czwartek

Spektakl "Satana" według "Doktora Faustusa" Tomasza Manna w adaptacji i wykonaniu Marcina Bortkiewicza i reżyserii Stanisława Otto Miedziewskiego.

Start: godzina 19.00
Wstęp: wolny
Miejsce: Alternatywne Centrum Kultury "Zebra", ul. Kościelna 6/7, Tczew

Ten uznany już nie tylko w Polsce, ale i na świecie aktor-monodramista w "Satanie" wciela się w postać Serenusa Zeitbloma, który opowiada o życiu swojego przyjaciela z czasów studenckich, genialnego muzyka Adriana Leverkühna, który podobnie jak Faust Goethego podpisał pakt z diabłem. Z powieści Manna uznawanej przez badaczy za metaforę historii Niemiec, Marcina Bortkiewicza zainteresował przede wszystkim motyw sprzeczności związanych z twórczością oraz koszty, jakie musiał ponieść główny bohater, aby stworzyć dzieło nieśmiertelne. W jego interpretacji "Doktor Faustus" staje się uniwersalną metaforą wyborów, z jakimi musi się zmierzyć twórca, żeby sprostać swojemu powołaniu. Przedstawienie zostało uhonorowane ponad 15 ogólnopolskimi i międzynarodowymi nagrodami, m.in. w Edynburgu, Kilonii, Kiszyniowie, Kijowie i Warszawie.
Stanisław Otto Miedziewski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową na Wydziale Reżyserii w Łodzi. Przez kilka sezonów pracował w Teatrze Miejskim w Toruniu, gdzie współpracował z Markiem Okopińskim. Odbył staż w teatrze Berliner Ansamble Bertolta Brechta. Prowadził warsztaty teatralne w Art Centro w Cambridge, Francji, Rosji i Danii.
Marcin Bortkiewicz. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, wielokrotnie nagradzany w Polsce i zagranicą aktor-monodramista oraz reżyser Teatru Rondo ze Słupska.

25. czerwca, piątek

Warsztaty Sitodruku
Godzina: 17.00
Wstęp: bezpłatny
Miejsce: Alternatywne Centrum Kultury "Zebra"

Sitodruk jest to technika nanoszenia szablonowego nadruku na różne płaszczyzny takie jak papier, tkaniny, tworzywa sztuczne. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z historią i tłem metody sitodruku oraz ze sposobami tworzenia projektów sitodrukowych oraz wykonywania nadruków na różnych płaszczyznach. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 20.06.2010, poprzez e-mail: ajablonowska@fundacjapokolenia.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko uczestnika, numer kontaktowy oraz adres e-mail.

Warsztaty taneczne z Anią "YOUYA" Jujką!
Godzina: 17.30-19:00
Wstęp: 15 zł
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki


Warsztaty taneczne organizowane są w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Ulicznego FLOW BATTLE. Poprowadzi je Ania Jujka, która w swojej tanecznej karierze zasiadała w jury wielu znakomitych zawodów tanecznych oraz tworzyła choreografie dla programu "You Can Dance" .

Podczas warsztatów uczestnicy połączą naukę i zabawę ucząc się choreografii będącej połączenie streetdance, street jazzu i stylu Anii.

Zgłoszenia - do 24 czerwca - telefoniczne (58 531 07 07) lub e – mail – info@flowbattle.pl W treści e - maila należy podać imię i nazwisko, wiek, tel. kontaktowy.

UWAGA!!! Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

26. czerwca, sobota

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA ULICZNEGO FLOW BATTLE!

Godzina: 11:00-20:00
Wstęp dla widzów:5 zł
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki

Uczestnicy będą rywalizować w pojedynkach jeden na jeden, w kategoriach: hip hop, popping, locking. Kolejną kategorią będzie bitwa na najlepsze show, w której mogą startować zarówno grupy z profesjonalnych szkół tańca, formacje taneczne jak i ekipy, które trenują same dla siebie. Nie ważne więc, czy trenujecie profesjonalnie czy jesteście paczką przyjaciół o wspólnej pasji – liczy się najlepsze show!

Oprócz atrakcji tanecznych, gwarancją niezapomnianych wrażeń będzie obecność w Tczewie znanych osób z programu „Mam talent” i „You can dance”. Całą imprezę poprowadzi i urozmaici swoimi występami rewelacyjny beatboxer BLADY KRIS. Natomiast w jury zasiądą tancerze i choreografowie:
• Ania Youya Jujka (Warszawa)
• Adrian Lipskee Lipiński ( NBDS, DPS / Gdańsk)
• Paweł Pitzo Mazur ( NBDS, Kontrabanda / Lublin)
• Adam Batman Błachowicz ( NBDS, DPS / Gdańsk )

Za oprawę muzyczna turnieju odpowiada DJ Horba (Gdańsk).

Honorowy Patronat :Starosta Tczewski oraz Prezydent Miasta Tczewa.
Więcej info na temat turnieju – www.flowbattle.pl

FILMIK PROMUJĄCY IMPREZĘ
http://www.youtube.com/watch?v=CgiCyjl1DxU&feature=player_embedded
AFTERPARTY BLADY KRIS BEATBOX SHOW
Godzina: 22:00
Wstęp : zawodnicy free, pozostali 5zł
Miejsce: Klub Sztuki Alternatywnej ul. Wyzwolenia 1

Zapraszamy na imprezę w klimacie funk, disco, oldschool hip hop. Zagra: DJ Vargiej + sety beatbox show w wykonaniu BLADEGO KRISA!

BLADY KRIS
Pierwszy w historii Mistrz Polski, znany ze swojego "chorego" stylu. Prezes Polish Beatbox Association, muzyk, organizator imprez, podróżujący i doświadczony nauczyciel beatboxu. Aktualnie oprócz działań w NBDS przygotowuje swój projekt PBA Polish Beatbox Association mający na celu przebudzenie uśpionych beatboxerów. Stale aktywny, obecnie pracuje nad swoim albumem. Finalista programu "Mam Talent". Świetny konferansjer.
Blady Kris w finale "Mam Talent":
http://www.plejada.pl/68087,0,blady-kris-w-finale-mam-talent,wideo.html

W ramach Tygodnia Młodzieży odbędzie się również Przegląd Amatorskich Zespołów Alternatywnych
Kiedy: 25-27.06.2010
Start: godzina 17.00
Wstęp: wolny
Miejsce: Alternatywne Centrum Kultury "Zebra", ul. Kościelna 6/7, Tczew

Przegląd odbędzie się w ciągu trzech dni, w trakcie których zaprezentują się zespoły z następujących gatunków: rock, metal, hard-core/punk, hip-hop, reggae, muzyka elektroniczna. Twórcy uczestniczący w przeglądzie zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w przygotowaniu drugiej edycji płyty Sztuka Przeciwko Przemocy. Na potrzeby tego wydawnictwa każdy zespół będzie mógł wejść do studia i zarejestrować swoje nagrania. Utwory zostaną umieszczone na płycie audio. Rozdane zostaną również nagrody dla trzech uczestników Przeglądu w postaci bonów pieniężnych w wysokości 500 zł ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Tczewie

PROGRAM

Dzień pierwszy (25.06.2010)- muzyka gitarowa, rockowa, akustyczna , punk, hard-core, metal itp.
Wystąpią:
1. Human Farm
2. Idol Falls
3. Banau
4. Spin
5. "7"
Dzień drugi (26.06.2010)- muzyka gitarowa, rockowa, akustyczna , punk, hard-core, metal itp.
Wystąpią:
1. Lost Silence
2. No Libab Dab
1. Datura
2. Proteza
Dzień trzeci (27.06.2010)- muzyka raga, reggae, hip-hop itp. + muzyka elektroniczna
Wystąpią:
1. Adrian Liegmann
2. Narrow
3. Bert/ Matej
4. ABI
5. Lolek
6. Krystian Kavka (muzyka elektroniczna)

Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej) w ramach programu Edukacja Kulturalna.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Mały_gość

  17.06.2010, 16:53

  dawać insomnia!!będzie czad!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • fanka_gość

  18.06.2010, 16:33

  prOteza

  prOtezaaa! <3

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.