"Sztuka Przeciwko Przemocy" - weź udział w przeglądzie zespołów alternatywnych

ACK Zebra (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
15
05.2010
Sobota
Tczew - "Sztuka Przeciwko Przemocy" - weź udział w przeglądzie zespołów alternatywnych
Alternatywne Centrum Kultury "Zebra" zaprasza do udziału w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Alternatywnych w Tczewie odbywającego się pod Hasłem "Sztuka Przeciwko Przemocy".

W przeglądzie mogą wziąć udział amatorskie, zespoły muzyczne/ artyści, powiatu tczewskiego i ościennych (starogardzki, gdański, malborski, kwidzyński, nowodworski, sztumski), prezentujące własne utwory muzyczne. Pod pojęciem zespołu amatorskiego rozumiemy zespół, który nie ma podpisanego kontraktu płytowego, oraz muzyka nie jest głównym źródłem utrzymania.

Konkurs będzie przebiegać w ciągu trzech dni:

• Dzień pierwszy (25.06.2010)- muzyka gitarowa, rockowa, akustyczna , punk, hard-core, metal itp.
• Dzień drugi (26.06.2010)- muzyka raga, reggae, hip-hop itp.
• Dzień trzeci (27.06.2010)- muzyka elektroniczna, eksperymentalna itd.

Każdy zakwalifikowany do Przeglądu artysta/ zespół weźmie udział w nagraniu płyty CD oraz DVD "Sztuka Przeciwko Przemocy", które odbywać się będzie w profesjonalnym studiu nagraniowym. Podczas Przeglądu rozdane zostaną również nagrody dla trzech uczestników Przeglądu w postaci bonów pieniężnych w wysokości 500 zł ufundowanych przez Starostę Powiatowego w Tczewie, ponadto laureaci będą mieli możliwość zaprezentowania się podczas koncertu finałowego, podsumowującego projekt "Sztuka Przeciwko Przemocy".

Uwagi oraz wszelkie pytania można zgłaszać za pośrednictwem adresu email: ajablonowska@fundacjapokolenia.pl lub pod numerem telefonu 795-459-133. Więcej informacji na stronie www.fundacjapokolenia.pl lub www.ackzebra.org, gdzie znajduje się również do pobrania karta zgłoszeniowa oraz regulamin przeglądu.

Projekt został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przegląd Amatorskich Zespołów Alternatywnych "Sztuka Przeciwko Przemocy" jest również kwalifikacją do koncertu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, który odbędzie się w ramach IN MEMORIAM IX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie 28 sierpnia 2010 roku. Zespoły, które zakwalifikują się w pierwszym etapie rekrutacji oraz, które będą zainteresowane tą propozycją powinny podczas Przeglądu wykonanać co najmniej jeden utwór z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego, tzn taki, którego słowa i muzykę, albo tylko muzykę lub tylko tekst napisał Grzegorz Ciechowski.

Informacje uzupełniające:

Zgłoszenie do Przeglądu Amatorskich Zespołów Alternatywnych powinno zawierać wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz demo zespołu (2 utwory na CD oraz tytuły utworów i ich autorów). Jakosc techniczna nagrania nie jest kryterium przyjęcia.
Zgłoszenia przyjmowane sa do dnia 15 maja 2010 r do godziny 15.00 w biurze Fundacji Pokolenia przy ulicy Koscielnej 6/7 w Tczewie (decyduje data stempla pocztowego, ew. data dotarcia zgłoszenia do Fundacji Pokolenia)
 
Drukuj
Prześlij dalej