III Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - dla miłośników historii

Większość spotkań odbędzie się w CWRDW (fot. tcz.pl)

odbyło się
08
10.2009
Czwartek
Tczew - III Nadwiślańskie Spotkania Regionalne - dla miłośników historii
Sophie Scholl, a właściwie Sophia Magdalena Scholl, w wieku 22 lat została ścięta na gilotynie. Jeżeli chcesz wiedzieć, z jakiego powodu, przyjdź koniecznie 8 października na III Nadwiślańskie Spotkania Regionalne. Miłośnicy historii, ale i ekologii nie wyjdą z tej imprezy niezadowoleni.

Całość imprezy rozpocznie się w czwartek, 8 października, o godz. 18:00 w Centrum Wystawienniczo-Regionalnym Dolnej Wisły projekcją filmu "Sophie Scholl" w reżyserii Marca Rothemunda. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie II wojna światowa. Ciekawie zapowiada się sobotnia (trwająca od godz. 10:00) debata historyków na temat miejsc, które jako pierwsze stały się ofiarami wojny. Z kolei 9 października (piątek) o godz. 17:00 będzie można wysłuchać m.in. opowieści ks. Krzysztofa ze Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów o okrucieństwach wojny na przykładzie Angoli, a po tym spotkaniu - coś dla ucha, czyli koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej "Torpeda". Jako zwieńczenie dnia zaplanowano spotkanie z gościem specjalnym NSR o godz. 19:00. Któż nim będzie - na razie pozostaje tajemnicą organizatorów.

Mimo że tegoroczne Nadwiślańskie Spotkania Regionalne skupiają się na historii, to nie zabraknie zajęć z edukacji ekologicznej tradycyjnie przygotowanych przez Państwową Straż Łowiecką i Państwową Straż Rybacką dla uczniów jednej ze szkół podstawowych.

III Nadwiślańskie Spotkania Regionalne zostały dofinansowane przez Samorząd Miasta Tczewa i Związek Miast Nadwiślańskich, a honorowy patronat objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego prof. Brunon Synak. Szczegółowy program dostępny na: www.nsr.tczew.pl Miejsce imprezy: CWRDW w Tczewie. Wstęp bezpłatny. III Nadwiślańskie Spotkania Regionalne zorganizował Oddział Kociewski Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • raz,dwa,trzy_gość

  05.10.2009, 13:58

  O znowu coś ciekawego

  To już trzecie spotkania , jak widać w programie ciekawy repertuar . Czekam na ten film , widziałem fragmenty a teraz całość . Można będzie czegoś ciekawego się dowiedzieć , bo wszelkiego rodzaju festiwalami to nasze miasto jest już zapchane .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.