"Jan Paweł II. Drogi do świętości" - wystawa

Droga do świętości

odbyło się
02
04.2011
Sobota
Tczew - "Jan Paweł II. Drogi do świętości" - wystawa
"Fabryka Sztuk" Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie serdecznie zaprasza do zwiedzania wyjątkowej wystawy fotograficznej upamiętniającej postać papieża Polaka - "Jan Paweł II. Drogi do świętości".

Wystawa obejmuje 20 wielkoformatowych fotografii oraz ponad 30 mniejszych zdjęć, przedstawiających m.in. życie rodzinne Ojca Świętego, spotkania z pielgrzymami w Rzymie, wizytę w Pelplinie w trakcie jednej z pielgrzymek do Polski, audiencję generalną w Watykanie przedstawicieli Ziemi Tczewskiej oraz pogrzeb Papieża. Fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach (udostępnione dzięki życzliwości s. Magdaleny Strzeleckiej), z Archiwum Fotograficznego Katolickiej Agencji Informacyjnej oraz ze zbiorów prywatnych tczewian Gabrieli Zielińskiej oraz Józefa M. Ziółkowskiego.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 2 kwietnia o godz. 15.30. Ekspozycja będzie czynna od 3 do 23 kwietnia w Fabryce Sztuk, a od 29 kwietnia do 1 czerwca br. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Tczewie.

W ramach wystawy proponujemy:

• lekcję "Historia papiestwa"
• lekcję "Jan Paweł II - ciekawostki i anegdoty z życia papieża-Polaka"

Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia