"Z historyczną wizytą na staromiejskim Rynku" - wystawa

Plac Hallera (fot. tcz.pl)

odbyło się
04
04.2011
Poniedziałek
Tczew - "Z historyczną wizytą na staromiejskim Rynku" - wystawa
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprasza na wystawę "Z historyczną wizytą na staromiejskim Rynku" przedstawiającą obecny plac Hallera na przestrzeni wieków.

Przy pomocy interesujących zdjęć, widokówek i różnych archiwaliów zaprezentowane zostaną nieistniejące ważne obiekty, np. ratusz, uroczystości państwowe i lokalne, które odbywały się na Rynku, znani mieszkańcy centrum Starówki oraz historia poszczególnych kamienic. Dla starszego pokolenia będzie to podróż sentymentalna po staromiejskim Rynku, a dla dzieci i młodzieży, kolejna lekcja historii. Ekspozycja została przygotowana we współpracy z Archiwum Państwowym w Gdańsku. Uroczyste otwarcie odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej przy ul. J. Dąbrowskiego 6. Wystawę można zwiedzać do 18 kwietnia.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  tczewianka_gość

  23.03.2011, 21:54

  grutuluję pomysłu

  Jakże interesujące są zdjęcia pokazujące centralne miejsce w mieście. Kto pamięta czasy, kiedy przyjeżdżały tam autobusy komunikacji miejskiej? Można było stąd wybrać się w podróż do Pszczółek, a potem przesiąść się do kolejnego autobusu i dojechać do Gdańska. W moim prywatnym archiwum mam zdjęcia, gdzie jako dziecko przechadzałam się po Placu Wolności (lata sześćdziesiate) zamienionym w targowisko ( nie mylić z czasami łóżek polowych z poczatku lat dziewięćdziesiątych).

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx7.xx6 
 • kietil_gość

  04.04.2011, 08:18

  wspomnienia

  a moze tak utworzyc strone aby mogli zobaczyc takze internauci

  Odpowiedz
  IP: 84.202.xx5.xx1 
 • Tczewianin_gość

  04.04.2011, 12:09

  Do Sz.P. Tczewianki

  Proszę podzielić się swoimi zbiorami z internautami na forum http://www.dawnytczew.pl . Zachęcam gorąco

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.