"La Femme. Kobieta w sztuce" - wystawa

Picasso L'aresienne litografia (fot. nadesłane do redakcji)

odbyło się
05
05.2010
Środa
Tczew - "La Femme. Kobieta w sztuce" - wystawa
Centrum Wystawienniczo Regionalne Dolnej Wisły "Fabryka Sztuk" w Tczewie zaprasza na wystawę grafik "La Femme. Kobieta w sztuce". Wernisaż odbędzie się w środę, 5 maja br. o godz. 18.00 w siedzibie Centrum przy ul. 30 stycznia 4. Otwarcie wystawy uświetni mini koncert Los Desperados - najlepszego duetu gitarowego w Polsce.

Na wystawie prezentujemy się dzieła artystów najwyższej klasy. Zobaczymy prace m. in. Salvadora Dali, Picassa, Rembrandta, Chagalla czy też Dürera. Oprócz grafik mistrzów minionych epok, pokazujemy również dzieła współczesnych artystów. Klamrą spinającą wystawę są tytułowe kobiety, które fascynowały twórców od najdawniejszych czasów. Swoją tajemniczością i pięknem inspirowały więc nie tylko żyjącego w XV wieku Albrechta Dürera, ale również zmarłego w 1999 roku Jima Jonsona. Zwiedzający będą mogli obejrzeć ponad 60 prac. Każda z nich to osobna historia, przedstawiająca kobiety swoich czasów widziane oczyma twórców - zaprezentują się więc nie tylko frywolne modelki Picassa czy dostojne muzy Rembrandta, ale także wizje kobiet Olbińskiego, Beksińskiego, czy też Starowieyskiego.

Wystawa "La Femme. Kobieta w sztuce" adresowana jest nie tylko do wielbicieli sztuki, ale także do tych wszystkim, którzy chcieliby doświadczyć jej najwyższej formy oraz oddać się chwili refleksji nad wizerunkiem kobiet w sztuce, który tak jak one same był i jest zmienny i fascynujący. Wszystkie prezentowane prace pochodzą z kolekcji Dariusza Matyjasa.
Wystawa jest czynna do 10 sierpnia br.

Los Desperados tworzą Marcin Czarnecki i Piotr Dębowski, absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Od tego czasu grają razem, wywołując entuzjazm publiczności zarówno na koncertach kameralnych jak i dużych salach koncertowych. Ich występy to instrumentalne wyczyny, perfekcja i wirtuozeria. Grają instrumentalną muzykę akustyczną z sukcesem łącząc różne gatunki i style muzyczne. Z jednakowym mistrzostwem wykonują zarówno opracowania utworów klasycznych, jak i jazzowych, pop, flamenco, folk, ragtime czy nawet country - niejednokrotnie prowokując i wprawiając w zakłopotanie recenzentów poważnych pism fachowych. W ich repertuarze przeważają głównie błyskotliwe, dynamiczne i wirtuozowskie utwory ale dla kontrastu pojawiają się także piękne, nastrojowe smooth-jazzowe ballady. Wykonują zarówno dobrze znane kompozycje muzyki instrumentalnej w swoich oryginalnych aranżacjach (w tym również wielkie hity muzyki światowej) jak również własne kompozycje.
/www.losdesperados.pl/
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Monika_gość

  05.05.2010, 13:38

  A cena tzw wejściówki w jakich granicach wacha sie?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx2 
 • +1

  hehehe

  05.05.2010, 14:07

  ...

  elegancko, widać rozwijamy się, pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  kamila_gość

  05.05.2010, 16:53

  Wstęp na wernisaż i na wystawę jest darmowy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
 • La Femme_gość

  05.05.2010, 21:00

  ciekawa wystawa

  Kolejna godna uwagi propozycja przygotowana przez CWRDW, słowa uznania dla organizatorów. Warto było dzisiaj przyjść na wernisaż i obcować ze sztuką, oglądając piękne litografie można było posłuchać wspaniałych mistrzów gitary - LosDesperados.

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx0.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.