Za nami pierwszy zimowy koncert Passionatki

Passionatka (fot. KH/MM)
Tczew - Za nami pierwszy zimowy koncert Passionatki

zobacz galerię zdjęć: 21
W niedzielę (2.12) w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się pierwszy świąteczny koncert Chóru Dziecięcego Passionatka. Mimo zimowej aury, na scenie było naprawdę gorąco. Był to koncert pełen radości i wzruszeń, koncert o tym, dlaczego dzieci lubią zimę i jaka magia kryje się w świętach...

Chór Dziecięcy Passionatka działa od 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Składa się z ok. 70 chórzystek i chórzystów w wieku od 5 do 16 lat. Ideą chóru jest daleko idące umuzykalnianie młodego pokolenia.

Chór ma na swoim koncie występ z Majką Jeżowską (2017 r.). Koncertował również na Litwie na  XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu". Od 2015 roku bierze udział w programie  Akademii Chóralnej "Śpiewająca Polska". Na Pomorskim Przeglądzie Chórów jest bezkonkurencyjny i wielokrotnie zdobywał główną nagrodę czyli Złote Pasmo.  Na scenie Passionatka to moc energii, piękne kolory i mnóstwo talentu. 


Dyrygentką chóru do 2015 roku była Agata Sowa, natomiast od 2015 jest Karolina Kornas. Zajęcia wokalne mają na celu rozwijanie zainteresowań dzieci uzdolnionych muzycznie oraz stworzenie możliwość atrakcyjnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Repertuar, nad którym pracuje chór uzależniony jest od potrzeb dzieci, uroczystości, świąt, konkursów m.in. piosenki okazjonalne, z repertuaru dziecięcego, pieśni patriotyczne, kolędy, pastorałki, piosenki turystyczne, szanty oraz piosenki filmowe i musicalowe.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • Tytuł..._gość

    03.12.2018, 17:34

    "Tego"

    Czy ja jestem na onecie czy innej wirtualnej?

    Odpowiedz
    IP: 178.235.xx0.xx5 
  • Ewa_gość_gość

    04.12.2018, 17:43

    Z całym szacunkiem, ale czy to nie lekka przesada , jeszcze dobrze nie zaczął się Adwent, a tu już koncert świąteczny? Doceniam zaangażowanie dzieci i opiekunów, że było to piękne ale....Tak się wszyscy dajemy wkręcić we wszechobecną komercję, że pędzimy ze Świętami już na początku grudnia:(

    Odpowiedz
    IP: 83.20.xx8.xx3 
  • +1

    kik_gość

    04.12.2018, 20:30

    Chyba słuchacze, a nie widzowie

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx2.xx2 
  • Gnom_gość

    10.12.2018, 19:10

    ślepy?

    ślepy jesteś?

    Cytuj
    IP: 94.254.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.