"Rodzinne tradycje strażackie" Adama Murawskiego

Rodzinne tradycje strażackie (fot. MM)
"Rodzinne tradycje strażackie" Adama Murawskiego

zobacz galerię zdjęć: 12
Wczoraj, 18 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbyło się spotkanie promocyjne książki Adama Murawskiego pt. „Rodzinne tradycje strażackie”. Autora i licznie przybyłych gości przywitał Dyrektor Biblioteki Krzysztof Korda.

Wbrew pozorom publikacja „Rodzinne tradycje strażackie” w żadnym wypadku nie ogranicza się jedynie do rodziny Państwa Murawskich i tczewskiej straży pożarnej. Przeciwnie jest to publikacja, która w dużym stopniu dotyka ogólnej historii Tczewa oraz jej mieszkańców, począwszy od końca XIX wieku, czyli momentu, gdy powstała na jego terenie ochotnicza straż pożarna, z którą swoje losy związali silnie przodkowie autora.

Uczestnicy spotkania mogli kupić nowo wydaną książkę po promocyjnej cenie i zdobyć autograf autora.

Adam Murawski ur. 1959 w Tczewie, żonaty, dwoje dzieci, absolwent Technikum Mechanicznego w Tczewie, obecnie na emeryturze, były pracownik PKP Cargo S. A., nadal jest członkiem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, od 2001 roku członek kolegium redakcyjnego „Głosu Maszynisty”. Członek Polskiego Związku Filatelistów, Koło nr 5 w Tczewie. Członek Honorowy Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań PZF „Kolejnictwo” im. Ernesta Adama Malinowskiego. Posiada Złotą odznakę Honorową PZF (2007r.). Autor i redaktor albumu wydanego z okazji 25-lecia reaktywacji Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce (2014r.). Współautor książki pt. „Tczew Miastem Kolejarzy - 160 lat Kolei w Tczewie” (2012r.), autor kilkunastu artykułów prasowych promujących Tczew i Kociewie zamieszczanych w „Kociewskim Magazynie Regionalnym” oraz czasopismach i katalogach filatelistycznych. Laureat nagrody specjalnej Komendanta Głównego Straży Pożarnej w pierwszej edycji konkursu pt. „Historia Domowa” organizowanego przez miesięcznik „Przegląd Reader’s Digest” w 1999 roku za pracę pt. „Rodzinne Tradycje Strażackie”. Odznaczony honorową odznaką „Zasłużony dla Kolejnictwa” (wrzesień 2005r). Za promocję Tczewa otrzymał z rąk Prezydenta Miasta - Zenona Odya dnia 30.01.2006r. „Wyróżnienie Tczewianin Roku 2005”. Uchwałą Rady Miasta Tczewa nr XI/115/2007 z dnia 29 listopada 2007r. otrzymał medal „Pro Domo Trsoviensi” za działalność społeczną wśród kolejarzy z Zajączkowa Tczewskiego i w innych strukturach organizacyjnych PKP oraz podejmowanie inicjatyw i działań dobrze służących promowaniu Tczewa na terenie całego kraju. Nagrodę wręczono na uroczystej sesji Rady Miasta dnia 30.01.2008r.




Drukuj
Prześlij dalej