Chór Dziecięcy Passionatka zaprezentował się na Litwie

Passionatka na Litwie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Chór Dziecięcy Passionatka zaprezentował się na Litwie

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniach 12-13 maja 2018 roku, Chór Dziecięcy Passionatka działający przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Dzieci wesołego uśmiechu", który odbył się na Litwie, w miasteczku Vobolniki oddalonym o 26 kilometrów od Birżai. Nasz region reprezentowało czterdzieścioro dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Wyjazd zorganizował Urząd Miasta w Tczewie wraz z Centrum Kultury i Sztuki, w ramach współpracy miast partnerskich: Tczew - Birżai.

Występ wywołał wielki aplauz wśród zaproszonych gości. Chórzyści pięknie ubrani w bajkowe stroje, zaśpiewali piosenki z bajek i filmów dla dzieci. Zapewne język polski był dla Litwinów niezrozumiały, ale znane melodie porywały wszystkich i zachęcały do nucenia.

Dyrygentem chóru jest Pani Karolina Kornas. Chórzystom akompaniował zespół muzyków w składzie Michał "Wierzba" Saidowski, Marcin Krzemiński oraz Piotr Jankowski. Ten wyjątkowy i wzruszający pokaz muzycznych talentów pod czujnym okiem Dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Pani Joanny Grabowskiej obejrzała licznie zebrana publiczność. Oprócz koncertu młodzi artyści mieli możliwość poznać kulturę litewską, zwiedzić takie miasta jak Kowno, czy Birżai. Podróż była długa, ale umilona śpiewem i licznymi konkursami. Wyjazd na Litwę mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Tczewa, Starostwa Powiatowego w Tczewie, Konsula Honorowego Republiki Litewskiej w Gdańsku, Banku Spółdzielczego w Tczewie oraz firmie Alma Color sp z.o.o. w Gniewie i firmie "SKAT Transport Sp. z o.o." sp. k. w Gdańsku, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.


Drukuj
Prześlij dalej