Opera Bałtycka z wizytą w Tczewie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Opera Bałtycka z wizytą w Tczewie
Ze śpiewem na ustach to warsztaty muzyczne organizowane przez Operę Bałtycką w Gdańsku. Są one częścią projektu edukacyjnego TERAZ MONIUSZKO, który ma zachęcić do odkrywania muzyki Stanisława Moniuszki i jest artystyczną zapowiedzią jego dwusetnych urodzin w 2019 roku. W ramach projektu artyści Opery Bałtyckiej odwiedzą w listopadzie dwukrotnie jedną ze szkół przy Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie, by wraz z uczniami odkrywać muzykę twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki.

16 listopada 2017 roku o godz. 13 odbędzie się muzyczne spotkanie z kwartetem artystów Chóru Opery Bałtyckiej. W ich wykonaniu zabrzmią pieśni zespołowe oraz solowe z towarzyszeniem
fortepianu, a wszyscy chętni będą mieć okazję do nauczenia się kilku pięknych melodii podczas warsztatów wokalnych. Kolejne warsztaty odbędą się 30 listopada 2017 roku, również o godz. 13.
Podobne warsztaty odbędą się również w Malborku w dniach 15 i 23 listopada b.r.


- Podsumowaniem warsztatów Ze śpiewem na ustach będzie WIELKI FINAŁ, który odbędzie się na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku 12 grudnia b.r. Podczas wieczoru finałowego będzie miał miejsce wspólny występ osób uczestniczących w warsztatach wraz z całym zespołem Chóru Opery Bałtyckiej w utworze przygotowanym podczas warsztatów. - mówi Marta Boleska-Romanek
Specjalista ds. promocji Opery Bałtyckiej.

Organizatorem warsztatów jest Opera Bałtycka w Gdańsku. Partnerzy warsztatów: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA