Muzyczna Starówka - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy + animacje dla dzieci

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
22
07.2018
Niedziela
Tczew - Muzyczna Starówka - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy + animacje dla dzieci
"Muzyczna Starówka" to wydarzenie, podczas którego w wybrane niedziele lipca i sierpnia będzie można posłuchać koncertów, natomiast dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy z animatorami .


Muzyczna Starówka - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy + animacje dla dzieci
22 lipca 2018 godz. 16:00

Park za Centrum Kultury i Sztuki
Wstęp wolny
Bartosz Paprot
Urodził się 15 lipca 1990 roku w Malborku. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku  8 lat  w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tczewie, w klasie Jerzego Pulsakowskiego. Już na tym etapie swojej edukacji muzycznej zanotował wiele sukcesów, m. in. I, II i III miejsce na Konfrontacjach Gitarzystów w Pucku. Dwukrotnie był laureatem III nagrody na Spotkaniach Metodycznych w Gdańsku, a w 2003 roku zdobył II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas gitary  w Koninie. Od września 2003 roku swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem prof. Jana Paterka. W tym okresie zdobył m.in. I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Trzęsacz - Rewal, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Olsztynie (w grupie zespoły kameralne), czy I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym ,,Premio Accademia" w Rzymie.
Uczestniczył w kursach mistrzowskich na terenie Polski oraz za granicą.  Pobierał na nich lekcje u takich mistrzów jak:  Manuel Barrueco, Jeremy Jouve,   Roman Wiazovsky, Alexis Muzurakis, Suzana Prieto, Fabio Zanon, Scott Tennant, Wiliam Kanengiser, prof. Carlo Marchione i Marcin Dylla.  Jako student reprezentował Akademię Muzyczną w Gdańsku na Sesji Międzyuczelnianej Katedry Gitary w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Sesji Akordeonu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie wykonując utwór Krzysztofa Olczaka -  Trio Hommage a Szymanowski.
Parokrotnie występował jako solista z orkiestrami symfonicznymi, wykonywał wówczas Concierto de Aranjuez  J. Rodrigo jak również Podwójny koncert na gitarę i bandoneon A. Piazzolli. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - specjalność gitara klasyczna w klasie prof. Jana Paterka. Na ostatnim roku studiów odbył staż asystencki, przygotowujący do podjęcia obowiązków nauczyciela akademickiego.
 
Tomasz Fechner

Urodził się w 1990 roku. W latach 1998 - 2004 pobierał naukę gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowie Wielkopolskim, a jego nauczycielem był mgr Jarosław Kocoń. We wrześniu 2004 roku rozpoczął naukę w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w klasie prof. Piotra Zaleskiego. Szkołę ukończył z wyróżnieniem w 2009 roku i rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem tego samego Profesora. W ostatnich latach był laureatem wielu międzynarodowych konkursów gitarowych, m.in.: w 2009 r. w Weimarze (Niemcy), w 2010 r. w Velbert (Niemcy), w 2011 r. w Rust (Austria) i w Mottoli (Włochy) oraz w 2013 r. w Omiś (Chorwacja). W 2013 roku uzyskał stypendium Fundacji Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na podjęcie w 2014 roku studiów w Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles w klasie gitary Williama Kanengisera, Pepe Romero i Scotta Tennanta gdzie w 2016 roku rozpoczął studia doktorskie.
Naucza gitary w USC Thornton School of Music Outreach Program i pracuje jako asystent badawczy w Polish Music Center w Los Angeles.
 
Program:
godz. 16.00 - animacje dla dzieci
godz. 17.00 - Bartosz Paprot i Tomasz Fechner - koncert gitarowy

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Fajna inicjatywa_gość

  20.07.2018, 07:53

  Super Panie Bartoszu! Pełen szacun! Serio! Serio! A do pełnego sukcesu...proszę jeszcze opanować sztukę parkowania granatową asterką...bo koło śmietnika przejechać nie można. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów gitarowych, politycznych oraz w życiu prywatnym. Sąsiad.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.