Tomasz Chyła Quintet wystąpił w ramach festiwalu "Niepodległa wielu wymiarów"

Tomasz Chyła Quintet (fot. KH/MM)
Tczew - Tomasz Chyła Quintet wystąpił w ramach festiwalu "Niepodległa wielu wymiarów"

zobacz galerię zdjęć: 17
8 września na scenie Artystycznego Zagłębia wystąpił nominowany do nagrody Fryderyka, zdobywca Grand Prix 40 Międzynarodowego Festiwalu "Jazz Juniors" w Krakowie TOMASZ CHYŁA QUINTET. Zespół wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, przebojem szturmuje polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu.

Liderem zespołu jest skrzypek - Tomasz Chyła - jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. On również odpowiada za większość kompozycji i aranżacji utworów. Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet odwołują się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią.
Obecnie zespół promuje płytę "Eternal Entropy"

Skład:

Tomasz Chyła (skrzypce),
Piotr Chęcki (saksofon),
Szymon Burnos (fortepian),
Krzysztof Słomkowski (kontrabas),
Sławomir Koryzno (perkusja).
 

Festiwal Muzyczny "Niepodległa wielu wymiarów" to projekt kulturalny, na który składa się 18 wydarzeń artystycznych, realizowanych w 10 miejscowościach województwa pomorskiego. "Niepodległa wielu wymiarów" chce pokazać polską kulturę, sztukę i tradycję jako oryginalną i złożoną strukturę, która wbrew stereotypom nie skończyła się na Mickiewiczu czy Chopinie i nie ogranicza się do powielania utartych szablonów, ale żyje i rozwija się.

Organizatorem festiwalu jest działające od 2012 roku Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, które zajmuje się promowaniem kultury i młodych artystów na terenie Pomorza i całego kraju. Festiwal jest współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018".

Dyrektorem festiwalu jest Błażej Musiałczyk.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA