Spotkanie z Lechem Zdrojewskim w Bibliotece Miejskiej

Spotkanie w MBP (fot. KH/MM)
Tczew - Spotkanie z Lechem Zdrojewskim w Bibliotece Miejskiej

zobacz galerię zdjęć: 3
Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zaprosiła na spotkanie z Lechem Zdrojewskim - fotografem, plastykiem, kulturoznawcą, współautorem i wydawcą albumów, przewodników m.in. Uroki Polski: Warszawa: Visiting Poland, Uroki Kociewia: Pelplin, Wierzyca Zakręcona Rzeka. Spotkanie odbyło się 13 czerwca w ramach cyklu pt. "Czytelniczy Ekspres".

LECH ZDROJEWSKI
Urodzony w Sopocie, od 1960 roku zamieszkał na Kociewiu. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku. Fotograf, plastyk, kulturoznawca, wychowawca, nauczyciel, wykładowca, dydaktyk. Jest projektantem i autorem aranżacji wnętrz oraz wystaw dla firm i muzeach. Twórca znaków graficznych. Autor wielu plakatów opartych w dużej o własną fotografię. Wydawca katalogów i albumów. Przede wszystkim poszukiwacz piękna i harmonii we wszystkim, co nas otacza oraz pasjonat portretu. W obiektywie aparatu stara się utrwalać uciekające chwile i obrazy. Miłośnik Natury, Formy i Światła.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Czytelniczy Ekspres to projekt nawiązujący do bogatej historii Tczewa, miasta kolejarzy. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa, a biblioteka stanowi lokomotywę, ciągnącą 4 wagony: przygodę, porady, kryminał oraz fantastykę. Przez cały 2017 rok odbywać się będą spotkania z pisarzami, wpisującymi się w tematykę poszczególnych wagonów. Projekt uzyskał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Materiały: MBP

Drukuj
Prześlij dalej