Co zmieniło się w mieście? Sprawdź na wystawie "Tczew - dawniej i dziś"

Alicja Gajewska i Zenon Odya podczas otwarcia ekspozycji (fot. tcz.pl)
Tczew - Co zmieniło się w mieście? Sprawdź na wystawie "Tczew - dawniej i dziś"


Na bulwarze nadwiślańskim można oglądać wystawę, która prezentuje dwa oblicza naszego miasta - to sprzed kilkudziesięciu, bądź kilkunastu lat - i to dzisiejsze. Ekspozycję "Tczew - dawniej i dziś" uroczyście otwarto podczas Dni Ziemi Tczewskiej.

Na wystawę składa się kilkanaście wielkoformatowych fotografii naszego miasta. Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia - tczewska "Fabryka Sztuk" - miejsce prezentacji wystawy nie jest przypadkowe. Bulwar Nadwiślański im. Sambora II jest bowiem jednym z przykładów realizowanej przez samorząd Tczewa strategii "Powrotu Tczewa nad Wisłę":

- Moim zamysłem było pokazać, jak Tczew wypiękniał. Powstały nowa osiedla, szkoły, zakłady pracy, wiadukty, kościoły. Powstał również ten piękny bulwar, który jest ulubionym miejscem spacerów tczewian. Dumni jesteśmy, że w tym mieście mieszamy. Chcemy, by wszyscy zauważyli te zmiany. - mówiła podczas otwarcia wystawy dyrektor Centrum Wystawienniczo-Regionalnego Dolnej Wisły, Alicja Gajewska.

W uroczystości oprócz włodarzy miasta i powiatu wzięli udział również goście z miast partnerskich Tczewa:

- Przez ostatnie 20 lat w Tczewie zmieniło się wiele - ta wystawa w jakiś sposób ma to oddać. Pokazać jak było, a jak jest dzisiaj. Życzę państwu, żebyście mogli jak najlepiej porównać sobie te dwa wizerunki miasta. - mówił prezydent Tczewa, Zenon Odya.

Ekspozycję tczewianie oraz odwiedzający nasze miasto goście będą mogli oglądać nad Wisłą przez cały rok. Organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  maala_gość

  24.06.2010, 00:59

  trzeba prędko biec nad Wisłę, by je zobaczyć, bo planowanego roku nie wytrzymają...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • gosc_gość

  19.10.2011, 11:39

  plansze stoja i zdobia bulwar. :)

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.