Zaduszki Jazzowe w CKiS - koncert ELJAZZ TRIO & KAREN EDWARDS

Zaduszki jazzowe (fot. KH/MM)
Tczew - Zaduszki Jazzowe w CKiS - koncert ELJAZZ TRIO & KAREN EDWARDS

zobacz galerię zdjęć: 11
31 października w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbył się koncert pod nazwą "Zaduszki Jazzowe". Na scenie wystąpił Adam Wendt, Zbigniew Wrombel, Józef Eliasz & Karen Edwards, jako ELJAZZ TRIO. Było to nie tylko wspaniałe przeżycie muzyczne, ale także znakomity show.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem.

Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.


Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  Dadi_gość

  02.11.2017, 10:24

  Karen Edwards w Tczewie to uczta !!!

  Takiej klasy występy proszę częściej. Maestrię Adama Wenta znamy, bo on stąd. Teraz on i jego trupa wspięli sie na wyżyny. Nie sposób wniknąć w motywację, ale być może to wokalistka urokiem swojego glosu tak porwała muzyków? Panie Adamie - proszę swoje kontakty wykorzystywać a my będziemy gorąco klaskać.

  Odpowiedz
  IP: 83.12.xx6.xx2 
 • +3

  PLUSUJEMNY_gość_gość

  02.11.2017, 11:09

  Wspaniały koncert!

  Dziekuję wykonawcom i organizatorom takich spotkań muzycznych,ze umożliwiają nam obcować z taką Muzyką i takim Wykonaniem.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx5.xx5 
 • Super!_gość

  02.11.2017, 15:01

  Było super, oby więcej takich wydarzeń!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx8 
 • +1

  max_gość

  07.11.2017, 09:51

  Karen Edwards - REWELACJA!!! Absolutnie światowy poziom, świetna pianistka i wokalistka, a do tego osobowość wypełniająca koncert! Brawo CKiS! Prosimy o więcej!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA