Wystawa prac malarskich Andrzeja Jana Krzemińskiego

Wystawa w Fabryce Sztuk (fot. KH/MM)
Tczew - Wystawa prac malarskich Andrzeja Jana Krzemińskiego

zobacz galerię zdjęć: 11
Od środy (4.10) w Fabryce Sztuk możemy podziwiać prace malarskie Andrzeja Jana Krzemińskiego. Wystawa będzie czynna do 29 października 2017r.

Artysta urodził się w 1939 r. w Starogardzie Gdańskim. W 1959 r. ukończył Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Gdyni Orłowie. Studiował malarstwo w pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. W 1969 r. uzyskał dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni prof. Włodzimierza Padlewskiego w PWSSP w Gdańsku. Uprawia twórczość w zakresie architektury, grafiki użytkowej i malarstwa (realizacje w Malborku, Gdańsku, Gdyni, Koszalinie, Sztumie). Wystawia od 1961 r. indywidualnie i zespołowo (od 1977 r. w grupie "Plastycy Elbląga"), zarówno w kraju, jak i za granicą: Bydgoszcz, Częstochowa, Düsseldorf, Elbląg, Frombork, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Kaliningrad, Malbork, Margny-Les-Compiegne, Ronneby, Ryga, Sopot, Starogard Gdański, Sztum, Tczew, Troki, Wilno. Wielokrotnie nagradzany przez władze miasta Malborka za prace artystyczne i społeczne.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  nick_gość_gość

  06.10.2017, 16:09

  JAN

  a gdzie JASIU

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • -1

  ,,,_gość

  07.10.2017, 17:30

  na piwie...

  Cytuj
  IP: 83.20.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.