Koncert Stanisławy Celińskiej "Świątecznie"

Stanisława Celińska (fot. KH/MM)
Tczew - Koncert Stanisławy Celińskiej "Świątecznie"

zobacz galerię zdjęć: 9
7 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, po raz drugi gościliśmy znaną nie tylko, jako wspaniałą aktorkę, Stanisławę Celińską. Tym razem artystka swoim ciepłym, mocnym głosem przedłużyła nam niejako czas świątecznego kolędowania. Kolędy i pastorałki zostały zaaranżowane przez Macieja Muraszko w niecodzienny sposób, nie przeszkadzało to jednak zgromadzonej publiczności we wspólnym śpiewaniu.

Twórcom płyty "Świątecznie" bardzo zależało na tym, by słuchając jej, każdy - sam, lub z rodziną, w świątecznej atmosferze, mógł zaśpiewać lub zanucić wraz z Panią Stanisławą te niepowtarzalne, choć w większości świetnie znane utwory. Jednocześnie Maciej Muraszko zadbał, by każdy z nich miał swój jedyny, niepowtarzalny klimat.

Promowany album zawiera nie tylko tradycyjne kolędy, takie jak "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Oj maluśki, maluśki" czy "Mości gospodarzu"", ale także piękną pastorałkę Ernesta Brylla "Kiedyż to wzejdziesz gwiazdo niebieska", znadziemy również dwie świąteczne piosenki, specjalnie napisane i skomponowane na tę okazję przez duet Celińska/Muraszko.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -1

  kik_gość

  09.01.2018, 20:05

  Co za idiota to napisał: "przedłużyła nam niejako czas świątecznego kolędowania." W kościele katolicki czas kolędowania trwa do 2 lutego więc niczego nie przedłużyła. Do 2 lutego obchodzone są w kalendarzu liturgicznym obrzędy związane z Bożym Narodzeniem do tego czasu wiszą również ozdoby świąteczne i może stać choinka.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  Dobrykatolik_gość

  09.01.2018, 20:52

  Dobry hejt nie jest zły

  Dobry katoliku - bardzo miło wyraziłeś się o bliźnim "idiocie", który to napisał. Bóg zapłać.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx7.xx9 
  -1

  kik_gość

  09.01.2018, 22:33

  Jestem agnostykiem właściwie ateistą

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  +1

  to ja jestem gość_gość_gość_gość

  10.01.2018, 14:17

  właśnie!

  no co za idiota! proponuję zastosować starochrześcijańskie ukrzyżowanie - niech się idiota nauczy co to znaczy kolędowanie!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA