Na co do kina w tym tygodniu?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Na co do kina w tym tygodniu?
Chcąc ochłonąć od czerwcowych upałów, warto wybrać się do kina na najnowsze premiery. Wśród nich wyspa opanowana przez prehistoryczne stworzenia i historia miłosna, która przyniosła polskiemu reżyserowi Złotą Palmę.

Po trzech latach od premiery filmu "Jurassic World" mającego wskrzesić legendarną serię filmów, twórcy wypuszczają kontynuację. Akcja filmu "Jurassic World: Upadłe królestwo" rozgrywa się cztery lata po wydarzeniach z ostatniej części. Po zamknięciu i ewakuowaniu luksusowego parku rozrywki na wyspie Isla Nublar, teren został opanowany przez dinozaury. Jednak gdy dotychczas uśpiony wulkan zaczyna wypuszczać kłęby dymu i wypluwać z siebie lawę, bohaterowie Owen (Chris Pratt) i Claire (Bryce Dallas Howard) postanawiają powrócić na wyspę i uratować zamieszkujące ją stworzenia. Reżyser "Jurassic World" Colin Trevorrow tym razem ustąpił miejsca twórcy "Sierocińca" - hiszpańskiemu reżyserowi J.A. Bayona.

Kolejną kinową propozycją jest dramat "Zimna wojna". Historia wielkiej i trudnej miłości ubrana w czerń i biel oraz uświetniona doskonałą muzyką lat 50. została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez publiczoność i krytyków i przyniosła swemu twórcy - Pawłowi Pawlikowskiemu Złotą Palmę dla najlepszego reżysera. Pawlikowski zadedykował film swoim rodzicom i bohaterowie w których wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig noszą ich imiona: Zula i Wiktor.


Ponadto w repertuarze kinowym znajdziemy: film przygodowy sci-fi "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", przygody pyskatego najemnika z kart komiksów "Deadpool 2", brytyjski horror "Przebudzenie dusz", oraz filmy familijne "Wyszczekani" a także "Bella i Sebastian 3".

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA